Vihriä bertta, Team Forest S03 kiittää kilpailunjärjestäjiä, maanomistajia, kanssakilpailijoita ja yleisöä loistavasta kisasta. Järjestelypuolella homma toimii niinkun pitää, jopa paremmin.
Alussa pientä alkukankeutta, kun tää oli ensmäinen kisa tälle kaudelle. Auto ol sama vanha, mutta akselit ja etupää oli kokonaan uutta, mekaaninen vinssi oli vaihtunu sähkökelaimeen ja eessä oli myös kierrejousitus. Akselit oli hj:n lukkoakselit, tosin lukkojen käyttö ei onnistunu kuin rengasraudan kanssa auton alle myörimällä.

Jospa turassa olis paineilmasylinterit löytäneet paikkansa.
Sittenhän homma alko toimimaan, mutta noin 5h ajon jälkeen, yleisöalueen hiekkarinteeseen vinssailussa, uusi powerwinch antautui. Tätä ihmetellessä meni ainakin tunti ja toiveet minkäänlaisesta sijoittumisen mahollisuudesta meni siinä. Loppu kisa ajeltiinkin ilman etuvinssiä, melko hyvällä tahilla kyä saatiin rasteja keräiltyä, vaikka tosi varovaisesti ajeltiin, ettei jäädä jumipaikkaan (kerran kuitenkin jäätiin, kiitos tiimille joka sieltä pelasti, numero tai auto ei kyä jääny mieleen, mutta kiitos jokatapauksessa)
Kun tulokset tuli niin yllätys oli kova kun sijoitus oli peräti kolmas. Tämä kyllä osoittaa sen että kisailijat tulloo Askolaan enemmänkin pitämään hauskaa kuin kilpailemaan verisesti sijoituksista. Ja tämän kyllä huomaa tunnelmassa.
Eipä tässä kummempia, parin viikon päästä TuraOffissa törmäillään taas, toivottavasti sillon vinssit jaksaa vetää koko kisan.
Tuonne se vinssi sippas, saatiin sentään rastit otettua.
Nörtti:
Kuski piilossa:
Vinssiapina: (Tästä on toinenkin kuva josta käsikosketus näkyy.

)