Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja farmari
Löytyskö tuon Jeepin kaariasiasta lujuuslaskelmat tai jonkin laitoksen tyypitykset, dokumentit, jotka voisi lähettää arvon 4x4cup komitealle, niin voisivat siitä katsoa paperilta, mitä valmistaja niille lupaa kestoa.
Lisäksi mua kiinnostas, kuinka moni vaikkapa tänävuonna näistä asioista päättävä on tietoinen, millaisia energiapaukkuja kestää nämä nykyisten sääntöjen mukaiset kaaret? Olisikos vaikkapa raskaimmille tehtävä vielä eritysmääräyksellä tukevammat ja painavammat kaaret, koska mahdollisessa kalliolta putoamisessa ne saavat enemmän kuormaa osakseen, kuin vakio susukilla liikkuvat.
Peräisin alan "kattojärjestöltä" vastuullisuutta päätöksiinsä, että olisivat uskottavia sen sijaan, että olisivat naurettavia. Ei päätöksiä tule tehdä pohjalta "me nyt vaan näin päätettiin".
Linjavedot on asioissa oltava, mutta ne on pystyttävä perustelemaan vastuullisesti.
|
Katso topikkia taaksepäin niin sieltä löytyy kaikki tarvittavat ja Oskalta loput tiedot