Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jjv
Mulla on aina ollu ongelmana ku toinen silimä on melekeen sokkee niin heti ku keli huononee tai pimenee tarpeeksi niin ruppee jännittää ku ei nää. Mulla on ollu silimälasit 2 vuotiaasta lähtien .
Tästä seuraa epävarmuus ratissa ja ehkä se on myös eräänlaista pelekoa. Mun täytyy myöntää et pelekään ajaa huonolla kelillä, koska en nää tarpeeksi hyvin.
Siltikään en myönnä olevani huono kuski, mutta vältän ajamista huonossa kelissä jos pystyn.
|
Ihailen tällaista rohkeutta, joka uskaltaa myöntää olevansa peloissaan huonossa kelissä! Uskon sinun olevan hyvä kuski, koska sinulla on asenne kohdallaan.
Oli siinä aaton liikenteessä varmaan syytä pelätäkin, kun rekka ohitti ja lumen pölyämisen takia näkyvyys oli olematon. Hiljentää ei voinut, koska takaa tuli liikennettä, eikä ajaa kovempaa, koska myös edessä oli liikennettä.