Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 22.06.2009, 21:21
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.071
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rekisteröimätön Näytä viesti
Onko tuossa jakolaatikon ketjussa jokin kiristyssysteemi vai venyykö se vain vaihtokuntoon? Paha homma? Ilmeisesti jonninlainen välys tuossa aina pakostakin on.

Onko tässä mallissa taipumusta etunapojen booripalojen väljistymiseen kuten oli HJ:ssa? Ainakin ne ovat hieman erilaiset (=kalliimmat ja hankalammat vaihtaa).


t. RoJu
Mulla etukartaania saa lonksuteltua vapaasti vajaan sentin laatikonpuoleisen pölysuojapellin (vai mikä lie) päältä katottuna.

Jakolaatikon kettingissä ei taida olla mitään kiristimiä, uskoisin sen olevan pitkälti samanlainen kuin tämä (VF4B): http://www.purefjcruiser.com/docs/20...bly/021003.pdf

Tässä kuva livenä: Eli kettinki kuuluu olla himpun löysällä, eli etuvedon kardaanissa kuuluu olla ainakin laatikon puolelta himpun löysää.

Viimeksi muokannut -MaTTi- : 22.06.2009 21:27 Perustelu: kuva lisätty
Vastaa lainaten