Viestiketju: Jäykkä vs Erillis
Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 27.02.2009, 22:15
SuurSyömäri:n Avatar
SuurSyömäri SuurSyömäri ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.11.03
Sijainti: Oulu
Viestit: 2.618
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja sisua45 Näytä viesti
Tai sitten voi käyttää jotain muuta joustoihin kuin akselistoa, esim runkoa. Proto-sisun lehtijouset eivät jousta kauheasti, mutta runko joustaa. Etupyörän voi ajaa huoletta metriä korkealle, ja kaikki pyörät ovat kiltisti maassa. Olisi täytynyt kokeilla pikkupyörillä että paljonko sitä joustoa oikein löytyy. Joustavan rungon takia lava on kiinni neljällä nivel pisteellä. Muuten lava rajoittaisi joustoa, eikä kestäisi.
Sois kiva... Mitenhä tohon 4runneriin sais joustavan rungon

Enivei... Risukeula tuntuu hepposalta näihin meitin rymyjuttuihin täällä suamesa. Dyyneillä elämä on erilaista. Siellä osana alustan joustoa ja sen hellimistä toimii hiekka.

Kylmääki ton 4runnerin risukeulan voisin laitella todella hyvään iskukuntoon. Tietäis vain reseptin sille minkälainen se pitäisi olla HardCore meininkeihin.... Risuissa näyttää vaan olevan vallalla semmonen pikkutekniikka pikkupikku perillä eikä luottamus ole niihin kovin suuri jos esim. risulle 100% lukkoa näyttää... murroksen vetaritkin on joillani pikkiriikkisillä poorituksilla.

Nii ja se jäykän akselin maavara on vakio. Perse sen kertoo.... Risulla tulee enemmän ylläreitä.

juu...

Vastaa lainaten