Viestiketju: HJ60 Milsimmer
Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 03.08.2008, 10:04
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

nallen kanssa samaa mieltä


joo tosta lektipakan katkeamisesta..

voin kokemuksella sanoa että hj missä on veltot vakiopakat, soa, eikä traction baaria. niin varmasti kovassa jarrutuksessa katkeaa(on kokemuksia!).

on nimittäin melko kyrväkäs voima minkä hj:n saatanan painava keula jarruttaessa etu pakkoihin kohdistaa korostuu soan kanssa. voima nimenomaan vääntää perää(pinjonin puolta öljy pohjaan päin).

Tuosta napojen kääntelystä en rooman katollisen kirkon kanssa ole ihan samaa mieltä. on nimittäin huomattu että kaikissa hojareissa ei ole uutenakaan sama pinjonin kulma kun olen omaani kahteen muuhun verrannut. mutta jos pinjoninkulmaa täytyy radikaalisti kääntää on napojen kääntö kyllä edessä. omassani en sitä joutunut tekemään ja pelaa ihan kohtuuullisesti

Vastaa lainaten