Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 20.01.2017, 14:11
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tekniikkamies Näytä viesti
Omasta mielestä esim. paripyörä Transit on ihan kiva ajaa jos siinä on hyvät renkaat, mutta omaan makuun se sopisi vain jos olisi varustettu sellaisella koneella, joka vastaa auton muuten hyvää kuljetuskykyä.

Jotta kevytkuorma-autolla olisi hyvä kuljetella jotain edes henkilöautoa, epäilen, että se menee aika isoksi.
https://www.flickr.com/photos/82020712@N02/7850262112

Joskus ihaillen katselin jotain Mitsubishi Canter FH100, mutta sekin on harvinainen.
http://heavycherry.com/machineinfo/m...r_carrier.html
Joo toi Volvo varsinkin on tosi hieno, eikä koko haittaa kunhan ollaan max 7500kg kokonaispainossa, mutta jatko-ohjaamo on melkeinpä pakollinen, kun neljä paikkaa pitää olla. Ipanoiden istuimet saa tietysti kiinni vaikka heiveröisempäänkin puujakkaraan mutta katsuri tai polliisi ei tykkää, jos etupenkillä on neljä rinnakkain.

Ei taida homma helpottua yhtään, vaikka kaluston kantavuus lisääntyy mutta tämän helppoa pitänyt ollakaan! Maasturi + traileri olisi helpoin ratkaisu ja myös niiden hävitettävyys innostuksen laannuttua olisi helpompaa, mutta mennään nyt tällä kevyt kuorma-auton hankintasuunnitelmalla kun kerta korttikin on jo ajotuntien ja inssin päässä!
Vastaa lainaten