Viestiketju: kivääriä 308??
Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 05.12.2014, 18:25
kami:n Avatar
kami kami ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 19.12.07
Sijainti: pielavesi
Viestit: 1.512
Perusasetus

sivusta seuranneena 30-06llakin tuli vain nätti siisti reikä lintuun , oisko ollu 300m , kaiketi panoksesta ja mihin sattuu paljolti kiinni. tietenni pisti vähän miettimään että missähän luoti laskeutuu , tarkkaavainen saapi kyllä olla , vaikka korvessa onkin.
taitaa 308 voittaa kun panoksia saatavilla , suhtedulliset paukut , ja käypi yleis aseeksi. merkki ja kiikari vielä auki +vaimennin että edes vähän hiljenisi ja rekyyliä pois , on kyllä tullu kokeiltua isomminkin potkivia että eipä se niin "pelota", mutta aika vahvalta alkaa näyttää suositusten perusteella sekin ostohousut nykästy jalkaan , koska kerrankin verosuunnittelu onnistui
ja palstalta saatu lisää uskonvahvistusta
__________________
romuautot saunan takana kivirauniolla on kappale suomalaista kansanperinnettä... kaikkeni olen tehny perinteitten vaalimiseksi..

Viimeksi muokannut kami : 05.12.2014 22:31
Vastaa lainaten