Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 05.09.2014, 20:01
Häänrik:n Avatar
Häänrik Häänrik ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 31.12.10
Sijainti: PERÄseinäjoki
Viestit: 2.204
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja BJ-40/76 Näytä viesti
Siis sanoin nimenomaan että paska ja vesi pääsee tuon reijän kautta syöttöpumppuun, jos joku "torni" ei sitä tuki.
Ja missäs tämä ihmereikä sijaitsee? Tuossa tutkiskelin alkuperäistä ja tuota boshia niin en ainakaan mitään erikoisreikää löytänyt.

Toiseksikin, ei boshillakaan ole varaa tehdä vääränlaista suodatinta, jossain muualla maailmassa kun suomessa joku hajottaa moottorinsa vääränlaisen suodattimen takia, asia menee oikeuteen eikä puhuta aivan mistään pienistä summista. Suodattimissa on eri suodatusominaisuudet, mutta kukaan ei varmasti valmista suodatinta joka ei suodata mitään. Järki käteen!

Just ajoin 32 tuhatta boshilaisella eikmitään ongelmaa. Paperit oli paskaset niinku toyotalaisessakin pois otettaessa. Jos paska pääsis pumppuun suoraa niin mun syöttöpumppu olis ihan soosia tässä vaiheessa.
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan.
Toyota crown rs50
OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta)
Plus muita romuja

Viimeksi muokannut Häänrik : 05.09.2014 20:10 Perustelu: bosch boshiksi
Vastaa lainaten