Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi-
En tiedä, made in china taitaa lukee monen filtterin kyljessä. Mut pääasia että on Toyotan laatustandardien mukaan tehty.
Määrittele "toimii hyvin"? Öljynpaineen merkkivalo sammuu normaalitahtiin, eikä konetta oo tarvinnu avata? Ei paljoo nääs pysty kotikonstein määrittelemään sen toimivuutta.
|
Made in Thailand on lukenut niissä orkkissuodattimien paketeissa, mitkä olen merkkiliikkeestä viimeaikoina hakenut ja valmistaja on ollut Denso. Ilmeisesti ainakin osaan moottoreita saa hifistelijät ostettua halutessaan myös Made in Japan -suodattimia kalliimmalla hinnalla. Aiheesta keskustelua esim. täällä:
http://www.pakwheels.com/forums/oil-...-thailand-made
Kiinalaiset on kopioinut aika nätisti toyotan suodattimien paketin, että melkeen voi jo ajatella ostavansa alkuperäisosan =)
http://sell.lulusoso.com/upload/2012...gh_quality.jpg