Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 15.05.2013, 20:29
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.073
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mettäparoni Näytä viesti
Mitenkäs katsastuslaitokset mahtaa suhtautua siihen, että Opel Fronteraan kun ei suoraan ole korotussarjoja, vaan Calminin sarjat ovat Isuzu Amigoon, joka on sama auto eri merkillä?

Tarvisiko tähän olla joku todistus joko Isuzulta tai Opelilta, että alustat ovat samat, vai tuleeko tästä joku ongelma koska erimerkkiset autot?

Sarjathan tulee jenkeistä ilman mitään hyväksyntää, mutta auto on -93 eli ei niitä edes ilmeisesti kaipaa.
Ei sillä väliä vaikka on ladan vieterit, jos ei oo EU-tyypätty (1.1.1998 uudempi).
http://www.trafi.fi/filebank/a/13251...imuutoksin.pdf
Lainaus:
Muun auton jousituksen saa madaltaa jousia säätämällä, takomalla tai vaihtamalla. Jouset saavat olla tarkoitettu myös muuhun automalliin. Alkuperäiset tai muuhun automalliin tarkoitetut kierrejouset saa tällaisessa autossa lyhentää. Epäasianmukaisesti katkaistut tai käytössä katkenneet jouset on hylättävä.
Vastaa lainaten