Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Heguli
Palatakseni mopoautoihin niin nämä nykyiset muoviohjukset pitäisi kieltää lailla. Otettaisiin joku Smart tai Suzuki Alto ja rajattaisiin niiden nopeus sopivasti, niin saataisiin turvallinen ja halpa mopoauto. Ja sitten kun kuljettaja täyttää 18 v niin rajotin kuuseen ja normiajelu jatkukoon. Toki valvontaa vaatisi tämäkin, ettei rajottomia poistettaisi mutta sama juttu se on näissä nykyisissäkin mopoautoissakin.
|
Rajoitin voisi olla avaimella toimiva ja kunnolliset sanktiot jos juhopetterille täyden nopeuden avaimen antaa.
Ei tarviisi ostaa erillistä mopo autoa harrastuksiin kulkemiseen vaan voisi vanhempien autolla kulkea ja olisi turvallisempi kuin muovikipot.
Taakse voisi laittaa varoitus kolmion vaikka magneetilla tai sitten kiinteällä telineellä
__________________
Positiivinen rasismi?
Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
|