![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Parkkipirkot...Kylläpäs on taas annettu lappuvihko harvinaisen älykkäälle kaverille ![]() http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010...43128_uu.shtml
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Odotan innolla sitä uutista kun pirkkoparkki menee kirjoittamaan oplisi autolle sakot, mikä on tiensivussa pitämässä tutkaa tai muuten vain konnia pidättämässä.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä se parkkipirkko on kaikkien kaveri
![]() ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Ihania noi pirkot
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]() PARKKIPIRKKO
Ei se noin mennyt, tämähän oli niin sanottu kuuluisa yksityisfirma, jonne on palkattu kymmeniä sakottajia tämän vuoden puolella ja niillä on oikeasti provikka palkka, työtäänhän se vain on tehnyt, sai varmaan palkan korotuksen ja kunniataulun himaan tuosta tempusta.
Poliisi saa yksityísalueella samanlaisen jos erehtyy "väärin" pysäköimään.
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Arvatkaa vain kuinka tämä alkaa yleistymään nyt kun noille parktrolli firmoille on käytännössä annettu vapaat kädet siihen mikä lain mukaan kuuluu kunnaliselle valvonnalle ja poliisille.
Ei puutu kuin se että jokin parktrolli firma tekee sopparin es. Helsingin kaupungin kanssa jolloin koko city on vapaata riistoaluetta... Ei prkl.... pitäsköhä aloittaa neuvottelut sinnepäin ja laittaa vaikka firma pystyyn.... ![]() |