![]() |
![]() |
|
O/M/V Varaosat ja tarvikkeet Autojen varaosat, sekä kaikki offitarvikkeet - vinssit, liinat, tunkit yms. tänne osastolle. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jeep XJ/TJ/MJ/ZJ JÄREÄ cross-over- ohjauspakettiMyydään Elikkäs itselläni tuo ohjaus vähän vaihtuu toisentyyppiseen, niin näillä en enää taida tehdä mitään.Tämän firman tekele (Off-road Only U-turn steering), leimakelpoinen on ja erittäin toimiva systeemi. Huomattavan järeää tekoa. Välivarressa käytetään TJ- wranglerin raidetangonpäitä, raidetangosta en muista ihan 100%- varmasti mitkä oli. Mittojen mukaan kyllä löytää US- osakaupoista. ***Hinnat tarjousten perusteella, mutta ei nämä ilmaiseksi lähde*** **Huomioitavaa** - EI toimi alkuperäisten 15" Cherokeen aluvanteiden kanssa, tuskin myöskään GC:n tai Wrankun. Vaatii vanteilta jonkin verran ulospäinlevitystä. 4" backspacingillä (8" vanteella -12ET, 7" 0ET) olevat peltivanteet ainakin istuu ongelmitta. - EI vakiokorkuisiin Jeeppeihin, vaatii 3" tai enemmän korotusta että ohjausvarsien kulmat on järkevät. Tässä näkyy oman auton alla, voin putsata norjan-kromit pois raidentagosta ja maalata jos haluat ![]() Asennuksen jälkeen: Viime kesänä: Myydään |
#2
|
|||
|
|||
![]()
pakko kai se jostain on alkaa tarjoon 150. josko hakis puskurin samalla
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
..ois myös komea takapuskurikin tarjolla jos hierotaan joku sopiva kauppahinta
![]() edit: tosin katotaan nyt mitä noista ohjausosista tarjotaan. Oli perkeleen kalliit ostettaessa. |
#4
|
|||
|
|||
![]()
joo kai sen takapuskurinki voin ostaa jos yhteis hinta on sopeva. ois meinaan surkeesti tarvetta noille ohjausvarsille ku meni viiminenki orkkisvarsi väärään tos pariviikkoositte.
|
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Tarjotaan 240€
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
no 250
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Vähän ot, mut kävin tuolla pajalla viime kesänä kurkkaamassa poikien rakennelmia. Näytti jousitukset ja tukivarsien valmistus helpolta. Jälki oli todella hienoa. Olis vienyt ajelemaankin ilmajousitetulla jeepillä mut niillä oli kiire johonkin toiseen osavaltioon.
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
joko lyörään kaupat kii? minkäsmoisen ohjauksen meinaat värkkäillä.
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
No jos tuut hakemaan puskimen samalla mukaan? ..niin ja taisin joskus luvata hitsaavani siihen pari vahvikeputkea. Katotaan sit ku haet?
![]() Tilalle tulee WJ- mallin Grandin olka-akselit ja jarruhilppeet (tuplamäntäjarrut, isommat levyt - huomattavasti enemmän jarrutehoa). WJ:ssä on suoraan tehtaalta cross-over ohjaus, ja ohjausosat on korkealla. Joutuu jonkin verran soveltamaan vaikka olka-akselit menee suoraan kiinni. Ohjaukseen joutuu tilaamaan osat erikseen jenkkilästä että saa leimattua täällä - 1-ton raidetangonpäät ja umpitankoa olevat cromo- välivarsi & raidetanko ![]() Lähinnä tuo päivitys on jarrujen takia, vituttaa ajaa noilla 35" kumeilla kun ei auto pysähdy edes metsässä kunnolla. Pitäisi noilla jarruilla pysähtyä paremmin kuin alunperin pikkurenkailla, mikä tosin ei paljon vaadi. Jarrupääsylinteri on jo aiemmin vaihdettu järeämpään että riittää varmasti isompien jarrujen kanssa. Tämän jälkeen on edessä tuplamännillä olevat satulat ja orkkista selkeästi isommat levyt, ja takana Fordin Performance 11" levyt (samat kuin esim. GT Mustangissa). Luulisi riittävän... |
#10
|
|||
|
|||
![]()
joo homma selvä mulla pitäs olla sun tierot josain talles ni mksan heti
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Huuto Työkalulokerikko (järeä) -Myyty voi poistaa | BeGe | O/M/V Muut | 17 | 15.03.2010 22:38 |
järeä revolverisorvi | O/M/V Muut | 4 | 05.12.2007 20:00 | |
Myydään: Järeä leffatykki. | iroc | O/M/V Muut | 1 | 04.09.2007 00:21 |
M:Järeä vinssi. MYYTY | Erppa | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 10 | 22.02.2007 18:31 |
O: Vinssi 24v järeä | O/M/V Muut | 0 | 26.09.2005 18:51 |