![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
Maxxis Trepador -kokemuksia?Tuli eteen juttua tuollaisista renkaista ja mielenkiinto heräsi. Minkälaiset ovat maastossa ja tiellä? Mistä renkaita saa ostaa?
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
|
#2
|
||||
|
||||
Uppista
Joko nyt olisi jollakulla tietoa Trepadorista???
Kaikki kommentit kelpaa : ) -J-
__________________
Toyota Hilux 2,4D-4D -17 M-B 280GE -87 (Yhteishyvä) (Nissan KC 2.5TDi -05) (Nissan Terrano2 2,4i -96) (Mitsubishi L-200 2.5TD -96) |
|
#3
|
||||
|
||||
|
joko näistä ois jonkinmoista kokemusta tietoa miten toimii..
lähinnä kiinnostaa kun 40 rengasta ois 18 vanteelle. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Mulla on tollaset 35x12.5x16 prepadorit 2500 -94 suburbanin alla joka päiväisellä ajossa, menee kuin ajatus ei juuri vetela ja aika vähän päästää mitään meteliä. hyvät ajaa ja ei kulukkaan kovinkaan nopeasti asfaltti ajossa.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Mulla 35x12,5x16 prepadorit ollut hodarissa viikonverran ja ei moittimista , toimii hyvin maastossa ja yllättävän hyvin tielläkin . Korjaushuolto A. Koskiselta paras tarjous
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Toiset 31-10,5-15 Trepadorit alla G-Mersussa. Ensimmäisillä ajoin ympärivuotisesti n. 2 vuotta, niin asfaltilla, kuin metsäteilläkin. Auto on nykyään käyttöautona jokapäiväisessä liikenteessä, n. 30 tkm/vuosi.
Mukava ajaa, ainoa varjopuoli on eturenkaiden kuvion kuluminen "jyrsin terän muotoon", mutta sekin korjaantuu, kun vaihtaa pyörimään "väärin päin" muutamaksi kuukaudeksi. En tiedä, onko tuo kuluminen ominaista renkaalle, vai autolleni. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tämä on aika yleinen ilmiö useilla rengasmerkeillä ja -malleilla.
__________________
Tumpula Racing Team |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| M:Maxxis Trepador 235/75-15 + Suzukin kromivanteet | Niamola | O/M/V Renkaat ja vanteet | 3 | 13.05.2008 11:49 |
| Maxxis-Buckshot-Mudder renkaista kokemuksia. | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 09.12.2007 14:46 | |
| Maxxis | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 11.04.2006 15:14 | |
| Kokemuksia Maxxis BigHorn renkaista! | PatrolAss | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 25.10.2005 13:23 |
| Maxxis Muzzilla metsä kokemuksia | Joukka | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 25.06.2005 09:38 |