![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Taulukko missä mentiinTäällä on taulukkolaskennan neroja ihan omiks tarpeiksi. Tehkää jonkunlainen tilasto siitä miten jakautuu esim. Projektien tekijät, auto yms. Projektien neuvojat, joilla on tai ollut jokin offilaite Projektien neuvojat, jotka luulee tietävänsä jottain Projektien arvostelijat ja täysin google tiedottomat Täysin ulkopuoliset koko offista Mie voin aloittaa olemalla täysin tietämätön koko offista. Ja varsinkiin paloautosta! VOI VOI UNOHDIN OIKEAT OFFARIT, siis NE JOTKA AJAVAT, EIKÄ TARINOI! Anteeksi!
Viimeksi muokannut Topi1982 : 01.11.2019 18:38 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
minä en ainakaan tiedä paljoa, mutta se johtuu mun ajoittain huonosta muistista viime viikollakin kun olin keskiviikko iltana paikassa 60°54'45.7"N 29°14'13.3"E en oo siiitäkään 100% varma niin torstai aamuna vasta sain tietää mitä olin sitten edellisloppuiltana tehnyt mutta pääasia että neliveto oli ollut päällä kun oltiin kerran offroadia ajamassa.
|
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Sitäpaitsi oot autoskiin melekein puolittanu! |
#4
|
||||
|
||||
![]()
__________________
On epäoptimaalista yrittää elää optimaalisesti epäoptimaalisessa maailmassa. |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Onko mitä ajo saavutuksia kertyny hyllylle? |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Mulla on mopo. Kerran ajoin sillä kännipäissäni ojan kautta pöpelikköön, lasketaanko se offaamiseksi ?
__________________
Tumpula Racing Team |
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Pelkästään sellaiset harrastukset kiinnostaa, jotka ei ole kilpailullisia ja ovat pikemminkin tutkimista, keksimistä ja kokeilua. Harrastus voi sisältää myös sopivasti äksonia. Lähipäivien parhaat maasturisaavutukset on, että hinasin liinalla perävaunua vähän eri paikkaan ja takavedolla suti, mutta nelivedolla onnistui. Ajoin myös pellolle katsomaan kiven räjäytystyötä. Itse pääsin sinne takavedolla, mutta kaikki muut veti silti pidemmän korren kun toisella oli telat kaivinkoneessa ja toisella oli traktori. Vinssailun osalta kiinnostaisi välineet, joilla voi kätevästi vinssailla vaikka puita. Sitä paikkaamaan hankin kuitenkin Bilteman joustavan hinausliinan. Maasturiharrastus kukoistaa kun Hiluxeja on elintasotyyliin kaksi ja toisessa on vähän ilmajousitustakin puulavan kera. Olen roudaillut sillä multaa ja polttopuuta pihassa ja se on kätevä kun pääsee helpommin sinne missä peräkärryn kanssa hankalaa. |
#8
|
|||
|
|||
![]() Sorry.....Lainaus:
Ja ihmettelen et mistä svidusta se taulukon tekijä voi tietää mitä kukin tekee. Jos sä sen tiedät niin tee oma versios ja laita näkösälle. Silti peukku idealle. Täytyis olla kaikki tietokannat ja algoritmit käytös kaikille somettajille. Mut kuika kaikki muut jotka kuuluu epäsosiaaliseen mediaan, joista ei jää jälkee muualle kuin tänne. Tällä tarkoitan Old School osastoo. Ja mun ekat rupulikumet mettäs on ollu alla vuonna 1980 ja nääkin niin legendaaries paikassa ku hoorekin sorakuopalla ja mettis, ja kun jotkut hörhöt eksy tästä paljon myöhemmin luonnonsuojelualueille ja paskoo suot jonka jälkeen tuli alueelle täys mootorikäyttösten ajokielto.Mulla ei oo mitään tekemistä tän kans. Ja tohon aikaan sinne vedettiin suoraan kotitallista rossi tai enska pyörilla mettiä pitkin. Ja nuoruus- ja opiskeluvuosina oli tietystä syistä pikkasen taukoo ku kiinnosti joku muu ku mettä ja rupulikumet. Ja 1990 alkaen ne on ollu käytössä enemmän tai vähemmän värkistä riippumatta. Ja edelleen käyn silloin tällöin maastöpyörällä fiilistelemässä samoil aluiel, keimolan maastois ei tarvii enää käydä ku ne on täynnä betonibunkkerii, eli nukkumalähiö. Keimolan FK-Kerhon jäsen vuodesta 1970. Ja keimolan isolla radalla oon ollu ekan kerran 1974 rallikrossadeiden vuoksi. Vedettin mikroilla 2/3 rataa takalenkiiä lukuuottamatta. Ja vikan kerran olikohan ollu 1984-5 ku mentiin aidasta sisään katupyörill runkkaan rataa polvimaas ja 1988 se kaivettiin ojille ku siellä joku ajo ittensä hengiltä moottoripyörällä Jos oikein muista syksyllä 1987. Tän jälkeen ainoastaa digitaalisesti formula legends pelis 1966 mode. Mut silti lasken itteni tohon Old School osastoon. Voi olla ett oot viel vanhemipi iältäs ja kokemuksiltas. Ja edelleen löytyy tallista 2 ja 4-pyöräsii rupuulikumeilla tai sileillä. Mulla ei oo 6-pyöräsii........ ![]() Enkä tätä tarkoita pahalla, vaan tää on tilastonikkareille . Silti prioriteetit muuttuu iän myötä. Eikä siihen tarvita nopeita ja paukkuvia värkkejä. Mut onha aina kiva joskus käydä veresteleen muistoja........mut kyyti on paljon varovaisempaa ja hitaampaa niiden paukkuvien värkkien kans. Ikä on vaan numeroita. Viimeksi muokannut uteiN_H : 13.11.2019 22:54 |
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Syy miksi sinne ja sen ympäristöön ysärin alussa tuli ajokiellot ja puomit kaikkialla, oli todellisuudessa se että prätkäjampat "eksyivät" revittelemään myös lähi seudun ratsastuspoluille, ja läheltäpiti tilanteita sattui useinkin. Pahin taisi johtaa ratsastajan pudotessa vakavaan loukkaantumiseen, kun kaakki hepulit otti prätkän pamahdettua nyppylän takaa vauhdilla juuri ja juuri saaden väistettyä. Itseasiassa autoilijoiden ja kaura nelikko offareiden elämä oli siellä sangen sopuisaa. Tulivatpa nuo heppailijat usein juttelemaan jos vaikka ajokkia rupasi tai grillaili. Höpisemään niitä näitä tai kyselemään onko paskan dumppaajia näkynyt, sillä niitä siellä riitti! Yönkin aikana saattoi useampikin vanha sohva, hella tai jääkaappi ilmaantua sinne menevän tien varteen. Ja tiedänpä erään trailerin vetojeesauksen johtaneen suhteeseen joka tietääkseni edellelleen vahvalla pohjalla, ja että offareita ja heppailijoita alenevassa sukupolvessa tullut lisää... ![]()
__________________
On epäoptimaalista yrittää elää optimaalisesti epäoptimaalisessa maailmassa. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
STRO taulukko | Rompe | Linkit | 4 | 07.05.2010 17:24 |
Kymppiuutisissa mentiin komeasti land cruiserilla | Urbancityboy | Chit-Chat | 1 | 01.02.2009 22:22 |
Missä olet saanut loistavaa palvelua? Ja missä huo | Santeri | Business | 20 | 27.03.2008 19:00 |
Maastokelpoisuus taulukko | Metso | Tekniikka & Jutustelu | 44 | 08.11.2007 17:08 |
missä tää on? | Tapahtumat | 4 | 09.09.2004 21:28 |