![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Kukahan tekis palkkihelmat XJ:hin?Elikkä meni -93 XJ yllättäen läpi katsastuksesta. Huomautus kuitenkin kuskin puolen helmakotelosta, korjattava 5.5. mennessä. Joten mietiskelin tässä että kukahan tekis palkkihelmat tohon rotiskoon Lahden lähellä, kun itellä ei taitoa eikä vehkeitä?
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Kuokkimassa.
Ja kukahan ZJ-Jeeppiin?
![]() Onko sama helmapalkki sopiva kaikkiin 1993-ZJ-1998 malleihin? ![]() -Niin kuka/ketkä tekee ja missä päin Suomea? Ihan vaan kaikille vinkiksi.... ![]() Alkaa olemaan joissain tuon ikäluokan autoissa heiluvat helmat.... ![]() Ps. Olisikohan tämän paikka siellä ZJ-Jeep keskustelussa? ![]()
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Jerkku ainakin tekee 4x4partsissa noita muokkauksia, sieltä voi kysyä hintaa jos on kiire.
ZJ ja XJ menee molempiin aikalailla sama palkki (100 x 50 + 50 x 50 kylkeen), mutta XJ:ssä on vähän kikkailua tuollaisen palkin kanssa (oven alareunat pitää viistää). ZJ:hin menee samanlainen palkki '93-'98, ei pitäisi olla mitään erikoisia eroja - jos yhtään mitään. Minulta myös onnistuu palkkihelmojen teko, jos siinä on apukäsinä jeesimässä. Jos et ole auttamassa, en tee ![]() ![]()
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Mulla onnistuu myös palkkihelmojen valmistus.
Teen offilaitteita sivuhommana iltaisin ja viikonloppuisin. Halli loviisassa. http://www.meromotorsport.fi 0407401212
__________________
___________________ PeMaSi Offroad Club |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Porissa onnistuu myös. 05060905 /Juha
__________________
WWW.RASKAS.FI |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Minäkin teen täällä susirajalla kaikenlaisia offiautojen rakenteluhommia.
Niko Puumalainen O5O 357 88 58 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan alustaratkaisuja XJ:hin | kaistapää | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 12.09.2009 08:08 |
XJ:hin takaiskarit | jeebi | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 24.02.2009 14:05 |
XJ:hin renkaat | jeebi | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 19.08.2007 20:33 |
Sähköflekti XJ:hin | Killman | Tekniikka & Jutustelu | 21 | 05.06.2007 08:56 |
Kukahan tekis mulle Patroliin soan ku ite en ossoo | VonLeka | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 25.01.2006 08:15 |