![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() BMW:t varkaiden kohteena TuusulassaTiedoksi: 29.2-1.3.2016 MA- TI välinen yö No, niin laitetaan nyt tännekin tiedoksi, homot ja pikkunilkit olivat käyneet varastamassa E 61 LCI airbackin tuosta pihasta. NO kaikilta muiltakin naapureilta oli viety (uudemmista) BMW:estä vaihdekeppiä nuppia ja ajotietokoneta etc... Tästä oli lehdessä juttua aikaisemmin, ovat näköjään päässeet HKI:stä tänne asti varastelemaan. Röykeän tästä varkaudesta tekee se, että lähiössä palaa katuvalot, auto on 7 metrin päässä nukkumapaikasta. Meidän kaukasialais-berni ei saatana herättänyt isäntää ja se että paska- aivo oli kännyt muidenkin naapureiden autoja rikomassa. Nukun muutenkin huonosti kun on ikää yli 50 vuotta ja muisti temppuilee, niin kävi varkaalla saatanamoinen tuuri. E 39:stä ei ollut kelvannut mitään vaikka ovet oli auki (vanha?). Kävin ostamassa valvontakameran, varustin lähimän avattavan ikkunan taljajousella ja AK 47 muovikuulaseella (sarjatoimisella) ja koiralle pidin puhuttelun. (niin olen sen verran hullu, että varmasti täräytän varasta reiteen ja viimeistelen tuhotyöni nyrkeillä ja potkimalla turvakengillä). Huh, helpotti... ![]() Ilmeisemmin hieno ledi- ulkovalo ( 39 €) oli syttynyt palamaan ja varas keskeytti tuhotyönsä.
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Onneksi ajelen tuollaisella romanian ihmeellä niin kukaan ei halua edes murtautua siihen saati viedä jotain osaa siitä
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Oisko baltit asialla ja kohta tavarat ebayssä myynnissä.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä tavara siirtyy kotimaassakin, odotan sitä päivää kun turvatyyny laukeaa jossain kolarissa ja sarjanumero tutkitaan, jolloin poliisi soittaa ja sanoo, että turvatyyny on löytynyt.
Toivottavasti ammattitaito riittää virkavallalla seurata ko. turvatyynyn kulkuhistoria ja tapaus tutkitaan onnettomuuden johdosta perusteellisesti, entä jos joku kuolee sellaisessa onnetuumdessa missä autosta löytyy varastettuja osia? Joo varkaat voivat olla kotimisia ja ulkomaisia, uusi airbäkki 1200 € asennettuna ja minun omavastuu 200 € + hallinnoliset kulut, vaimolta työajan menetys etc... Niin, City matkat menee vaikka millä autolla.
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Milläs tapaa oli autojen sisälle menty ?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Ei ole tietoa vaimo hoiti poliisien kanssa ko. casen, en edes ole katsonut koko autoa lähemmin, verenpaine on vielä korkea.
Ilmeisemmin ammattimaisesti ja hiljaa. Huhu puheitten mukaan kaukosäädintä, titaaniautonavainta, perinteisesti lasin ja tiivisteen välistä, sähkömuuntajaa, en minä tiedä ![]() Autossa ei ole hälytintä vaan ajonesto. Itse ajelen vanhemalla, jonka ovia en viitst edes lukita, siinäkin on ajonesto. En säilyttele mitään omaisuutta autossa, ei edes huolto/ käyttöohjekirjaa. Vaimolla on laspsen tarvikkeita ym. roinaa sisällä. Ei tämä nyt maata kaada, vakutus maksut nousee kaikilla eikä vaan minulla tällaisten varkauksien takia. Ymmärtämys ei vaan riitä käsittämään, miksi vitussa täyty varastaa, jonkun työllä sekä vaivalla hankkimaa omaisuutta, missä on mennyt terveys sitä työtä tehdessä. Sitten kun OIKEASTI vedät turpaan varasta, niin joudut maksamaan raskaasti. En suosittele pieksämään varasta, vaikka läppää heitinkin. Kohtaus menee ohi... ja autojahan ne vaan on, pellin ja muovin sekotusta saatana.
__________________
RJ,Runner,LandRover,Hilux,Hilux,LJ,Hilux,W/T, SJ410 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty Michelin Latitude Tour HP 215/70R16 4 kpl. Ajettu 10 km. 300 € Tuusulassa. | Morjenz | O/M/V Renkaat ja vanteet | 1 | 23.10.2015 12:36 |
Vuokralle tarjotaan Tallipaikka tarjolla Tuusulassa | samppas | O/M/V Muut | 6 | 01.03.2012 19:55 |
m:BMW | kävikökipiäää | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 11.12.2007 13:22 |
Rakentelun kohteena King Cab -84 4x4 | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 23.10.2006 22:22 | |
Kelatiellä Tuusulassa myytävänä -84 Hj rullavana | MakeO | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 24.04.2004 00:20 |