![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
http://www.tweedehands.nl/autos/best...135682728.html Jos meinaat tuota Chevyn Rochesteria, 176€ postikuluineen Rockautosta + joku kymppi tulliin+alviin.
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kirjekuoresta löytyi uusia kiiltäviä käyttöohjeita
, Made in Poland:
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Laatat sopi paikoilleen pikku viilauksella. Fosforihappo oli loppu, Sillä olis mukavasti saanut ruosteiset ruuvit kunnostettua..... pitää vähän maalia noihin ruuvinpäihin joskus täpätä.
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Perjantaina sain koneistamosta Willyksen osat. Lohko porattu + uudet männät, Lohkon ja kannen tasot oikastu + seetit koneistettu ja uudet ventiilit ja ohjurit.
Viikonloppuna tuli sitten niputettua käyntikuntoon asti, Mutta yhden ropun vuoto + yks sivuääni jakopäästä vei suurimman innon..... Eikä kyllä kelikään olisi enää sunnuntaina suosinut avoautoilua Classic Motor Showta katsomaan. Tänään avasin jakopään. Ja äänen aiheutti yksi väärinpäin ollut osa. Eli nokka-akselin "plunger", Eli nokan pitää paikoillaan jousi + sellainen tappi joka nojaa jakopään kopassa olevaan vastineeseen. Tapin toinen pää on pyöristetty ja toinen suora. Olin laittanut tapin niin että suorat pinnat oli vastakkain. Eli tuo kuvan osa H Ja kone takas paikoillaan ja käyntikunnossa, Keulan pellit kun saan paikoilleen niin pääsee koeajolle
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Eipä oikein ole voinut muuta tehdä kuin ajaa, Kelitkin olleet niin huonot että tuli vain 180mailia mittariin lisää viime vkl:na.....
![]() Illalla kävin testaamassa gopron erillismikkiin ostamaani "kuollutta kissaa", Ei ihan kaikkia tuulen suhinoita se poistanut, Mutta mikki oli kylläkin sijoitettu korin ulkopuolelle.
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Entä vesitiiviinä? Mikkihän ei varmaan veteen pulahtamisesta ehjänä säily, mut onks kotelon läpiviennit sen verta hyvät, että ite kamera ei hajois, jos sattuu jorpakkoon putoon. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Mikkihän on tollanen: http://www.ebay.com/itm/Stereo-ECM-D...item56549b411c Ja karvapallo siihen: http://www.ebay.co.uk/itm/windcut-wi.../330775101544?
__________________
www.classicjeepparts.com |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Chevrolet Van -89 6.2d | jallu80 | O/M/V Ajoneuvot | 8 | 05.04.2010 13:03 |
| Myyty Chevrolet G-7117 Projekti vm. 1942 | Jeeper | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 03.12.2009 12:08 |
| Myyty M: Chevrolet P/U -67 | Streetpunk79 | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 17.12.2008 19:34 |
| Myydään chevrolet | trouble | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 29.05.2008 10:52 |