![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Jos hitsaamalla vielä yrität, niin rälläköi vuotokohta kunnolla auki. Ei tahdo saada huokosta pois jos päälle hitsaa. Miten lie koritina toimis?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Minä kokeilin jo hitsaamalla ja rälläköin auki ne kohdat muuta tulos oli kuin mitään ei olis tehty... samoista kohti vuotaa... itse asiassa 3 kertaa!
__________________
! Because earth aint not flat ! |
|
#4
|
||||
|
||||
|
ite laittoin metallikittiä ohueen kerroksen ja sit vielä sikapaskaa niin kyl ilmat rupes pysyy..
siis siihen ulkopuolelle hitsisauman päälle.. |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Tuo vanteiden hitsaaminen on vittumaista, pitäis ennen hitsausta puhaltaa KUNNOLLA puhtaaksi. Tuppaa tuleen sitä huokosta väkisellä jos on vähänkään paskaa, ja näissä sen huomaa
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Minkälainen sauma niissä vanteissa on?
Onko niissä pieni "makkara" joka sitten tiukkaa hyvin rengasta vasten? Vai oletko hionnut ihan tasapinnalle? |