![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() me tällättiin suzukiin joskus tollanen biltsun venetankki ja huohotus toteutettiin tubeles ventiilillä ![]() eli reikä kanteen, ujuttaa rautalangalla korkinreijästä venttiilin uuteen reikään ja kiskaisee sen paikalleen.
__________________
laiskuus on lahja mutta ahneus synti |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Eilen katsastusmieheltä vähän kyselin niin sanoi jotta pitäisi olla alkuperäisellä, paikalla, kiinnikkeillä ja samanlainen tankki? Kyselin vähän tuon huohotus homman perusteella myös, mutta ei tullut oikein selvää vastausta siihenkään. Vertasi vain ralli autoihin jotta niissä sitten homma erikseen? Tankin koostakaan ei tullu sen selvempää vastausta. Trafilla on kuulemma sellainen ohjeistus jotta alkuperäisiä pitäs olla. Rekisteriotteeseen ei kumminkaan mitään merkintöjä tankista tule.
Ehkä -Matti- vois selventää tätäkin hommaa vähän alan ammattilaisena? |
#3
|
||||
|
||||
![]()
entäs sitte tuning autot joissa on peräkontissa turvatankki?
kilvissä niitäki suomessa varmaan älyttömästi
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
ei liity tuohon veneen tankkiin,,mutta rakentelin joitain vuosia sitten sellaisen wanhan opelin, siinä oli oma tankki läpi ruosteessa joten sain idean laittaa tuollaisen ns turvatankin autoon , rekisteröinti katsastuksessa otteeseen merkattiin vaihdettujen osien prosentit joissa oli juurikin tuo tankki,, eihän siitä paljon prosentteja mennyt, mutta kuitenkin,
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään VENEEN VAIHDELAATIKKO | TERO77 | O/M/V Muut | 5 | 22.06.2012 04:51 |
Ostetaan veneen trimmilevyt.. | jupu1986 | O/M/V Muut | 0 | 28.05.2012 17:58 |
Ostettu Veneen penkit | jupu1986 | O/M/V Muut | 0 | 27.05.2012 16:28 |
Vaihtoa Volvo 303 / asunto autoon / LINJA autoon? | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 27.04.2008 18:48 | |
M: veneen lämmönvaihtimia | Laakiaasi | O/M/V Muut | 0 | 05.02.2008 16:17 |