Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 16.03.2013, 11:39
bluevan:n Avatar
bluevan bluevan ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 31.03.08
Sijainti: Rauma
Viestit: 4.234
Perusasetus

Onko takaiskari sisäänjouston rajoitin kun ei ainakaan pohjaanlyöntikumia näy :O

__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 08.11.2013, 21:52
MikkoS:n Avatar
MikkoS MikkoS ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 21.07.06
Sijainti: pirkkala, Finland.
Viestit: 810
Perusasetus

Kesä meni nopeesti ja paljon tuli ajeltua suzukilla. Muutoksia viimeiseen päivitykseen.. Kytkimeksi tuli laitettua moposportin 3-lapainen sintteri. Ja kyllä pitää. Ei omasta mielestä mitään ongelmia ajella metsässä vaikka aluksi oli vakio jakolaatikko. Jakikseen putkahti 6.5 välitys ja nyt on enään ongelmana liian pienet renkaat .. Jousia meni takapäästä poikki ja tracktion barit meni kanssa evo2 kun aikaisemmat petti. Pieniä lämpöongelmia esiintyy kun joutuu polkeen paikoillaan vähääkään enemmän.. ajossa ihan ok. Isompi syyläri siihen lääkkeenä kuhan vaan semmoinen löytyy jostain kun tila on vähän rajallinen..

Nyt suzuki lähtee ansaitulle talvilevolle.. Siis talliin purkuun evo2 varten..

Suunnitelmia: Moottorin tuenta uusiksi jäykemmillä puslilla, Vaihdelaatikon tuenta kanssa kuntoon, takajouset vaihtaa "uusiin" ja muuttaa iskareiden paikat erilaisiksi, Sähköt selvitellä paremmin, syyläri uusia isompana, alusta suunnitella "uudestaan" mielessä olisi coil-overit eteen ja tukivarret (tiedä sit mistä löytyisi sopivat, etsitään), taakse ehkä palalukko niin saa sieltäkin jotain rikki, turvakaaret mietinnässä, isommat renkaat jos löytyy sopivat, ohjaustehostin jos löytyy sopiva..

onhan tuossakin jo alkua.. ja lisää tulee kuhan saadaan edes jotain tehtyä
__________________
Suzuki sj 413 lwb short
Toyota Hilux -88 -ex-
Suzuki sj 413 lwb 1.6 td -ex-
-MMC-
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 07:14 (GMT +2).