![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Saa.
Lainaus:
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Huomasin, että lämmöt ei meinaa oikein nousta. Ei ne mun aikana oo koskaan, edes kesällä noussu kun tyyliin neljänneksen. Auto oli seisonnassa koko talven, joten nyt vasta huomasin.
Paljonko muilla nousee lämmöt normiajossa? Olisko termostaattihuolia..? Auto siis LN 170 Hilux 2LT koneella.. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
N.½-väliin nousee tuossa omassa lämmöt.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Puolessa välissä pysyy kokoajan, termari laita vaihtoon.
__________________
Hilux 2.4TD + MADzuki 3.0 |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Viisarin verran alle puolenvälin näyttää mittari kovilla talvipakkasilla, syksyllä tuli termari uusittua syylärinvaihdon yhteydessä.
Älä sitten osta motonetista sitä termostaattia vaan tojota-tiskiltä. Tai multa voi täältä hakea vaikka ilmaseksi 2 päivää ajetun motonetin termarin kun en uskonut viisaampia
__________________
HDJ100 -99 Ex: HDJ80 -91 VW Taro -90 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Iskälle olen etsinyt uutta autoa. Miten tommonen 2006 vuoden Hiluxi, onko hyviä vehkeitä? http://www.nettiauto.com/toyota/hilux/5424927. Ei tule offroad käyttöön mutta halkoja kuskataan lavalla. Paljonkohan tuommoisella ajaa ja mitkä ovat tyyppivikoja? Minkä kokosta autoo sais trailerilla hinata?
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
No niin.. Nyt on termari vaihdettu. Genuiinia Toyotaa suoraan marmorilta hintaan 44,90 tjsp.. En tiedä onko ihan korvien välissä, mutta ihan kuin koko auton luonne käyntiääntä myöten olisi hieman muuttunut.. Voiko termari muka vaikuttaa..?
Samalla sitten vaihtelin 31" fillarit alle. Kun ottaa tiukkoja käännöksiä, niin rengas pyyhkäsee sisälokarin takakulmaa alhaalta. Onko jotain lääkettä, paitsi helman "prässäys" läjään.. Olen joskus kuullut vääntösauvojen kirraamisesta. Miten / mistä se tehdään..? Ei tosiaan ole kiinni kuin muutamasta millistä oikealla, ja vasemmalla vähän isommasta (taitaapi olla vanha kolaripeli tuo meikäläisen pirssi..) |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
| LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
| käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
| M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
| MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 | |