Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #4  
Vanha 13.02.2013, 14:20
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Exclamation

Milloinkohan säännöt saadaan heti vuodenvaihteessa


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tare Näytä viesti
Soittelin eilen asiasta.
Työn alla kuulemma on säännöt ja sen jälkeen niiden suomentaminen
Kyllähän tämäkin omasta mielestä on hiukan myöhäinen vaihe, mutta eihän siellä mitään radikaaleja muutoksia ole nyky sääntöihin, jotain kyllä, mutta toivotaan että säännöt julkaistaan pian!
Hiukka myöhään tosiaan kun sääntöjen olis hyvä olla valmiina viimeistään ennen vuodenvaihdetta ja uutta kilpailukautta, mutta näyttää siltä, että EURO-TRIALia hallinnoiva "konklaavi" tekee säännöt jatkuvasti jälkijunassa.
Tässä vaiheessa pitäis jo valmistella seuraavan vuoden sääntöjä, että kisavehkeitä rakentavat pystyisivät ottamaan muutokset huomioon eikä siten, että kun kevään/kesän kisakausi on ovella ja autot valmiina niin tehdään sääntöjä joihin ei sitten ainakaan kaikkien kalusto enää sovellukaan! Myöhäisellä sääntökikkailulla voidaan (jos niin halutaan) pelata potentiaaliset kanssakilpailijat pois pelistä tai ainakin aiheuttaa turhia korjaustarpeita/kustannuksia ajoissa liikkeellä oleville

Positiivista on, että Trialissa nykyään on käytössä yhteisesti hyväksytyt säännöt, mutta toivoa sopii, että EuroTrial-"järjestö"puolella jossakin vaiheessa päästäis siihen, että säännöt on valmiina jo syksyllä! Näin ne ehtivät mukaan kansallisiin autourheilusääntökirjoihin, jotka ainakin meillä julkistetaan marras-joulukuussa!!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Suunnistus cupin säännöt kaudelle 2013 Paavo Tekniikka & Jutustelu 251 23.09.2013 16:44
Nordic trial 2013 Byrocrat Tapahtumat 117 13.06.2013 22:29
Trial kisoja Raisiossa 2013 sirP Tapahtumat 35 26.04.2013 21:09
Trial ja Eurotrial säännöt 2010 + 2011 Jare Tekniikka & Jutustelu 201 15.03.2011 18:54
Trial kaarien uudet säännöt??? Jare Tekniikka & Jutustelu 2 01.10.2009 20:53


Sivu luotu: 08:41 (GMT +2).