![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Suolasta..Wurthilta löyty,ja kiskuri hintaan. Merkkiaine 6pll/pakkaus rapiat 100€ ja infrapuna lamppu setti 175€. Taidanpa ootella kunnes samat kamat ilmestyy Biltemaan tai Mätänettiin ni hinta on varmaa 10€ ja 17,50€.
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tuota en tiedä, mistä merkiainetta saisi kohtuuhintaan. Auton ilmastoinnin vuodon etsin kuitenkin just Biltemasta hankituilla taskulampulla, missä myös infrapunaledit, ei kun siis UV-ledit (tarkoitettu kai setelien tarkistamiseen) ja keltaisilla suojalaseilla. Oisko ne maksaneet yhteensä sen kympin ja toimi niin, että vuotokohta löytyi.
Viimeksi muokannut vmt : 11.02.2013 23:48 Perustelu: lisäyskorjaus |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Itse tuota joskus etsiskelin niin joka paikka myi vaan ilmastointiin tarkoitettua ainetta. Noh, ebay auki ja hakuun 'coolant dye' ja jo alkoi löytymään. Toki postikulut on aika kovat suhteessa hintaan jos ei muuta tilatttavaa ole.
|
|
#4
|
|||
|
|||
Juu juu!
Joo ja koko kitti löyty leak detection kit hakusanalla,joku seittemisen kymppiä summitracingilla,halvempaa ku wurthin riistäjäporvari hinta.
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |