![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Nyt aletaan olla lähellä. Tyhjäkäyntisuutin 1mm, pääsuutin 2mm ja ilmasuutin 1mm. Pystyy jo ajamaa ihan ok. Tyhjäkäynniltä lähtee hyvin liikkeelle kaasupohjassa kulkee hyvin, mutta välikaasulla meinaa välillä booata. Onko kellään vinkkejä mihin päin lähtä? Ilmasuutinta pienemmäksi vai tyhjäkäyntisuutinta vielä isommaksi? Tietenkään en mistään löytänyt noita välikoon poria. Viilailin 0,6mm ja 0,7mm neuloista sellasia puolikuun mallisia ja ne toimi kyllä hyvin tuohon pronssiin. Sitten totesin, että sitä tyhjäkäyntisuutintakin pitää avartaa kunnolla
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Vähän OT, mutta juu, Korppu Anako se tääl kirjottelee
Pieni se on tämäki maailima.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ompa siinä taas nimitys, jonka oon viimeksi kuullu joskus 18 vuotta sitte
![]() Mutta kukas sinä olet? |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Viimeksi nähtii ku oltii Epun kanssa vanhan kaatopaikan takana jahissa toissa syksynä... Ja sitä ennen joskus vuonna kirves. Nuista voit arvata.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Tuttu mies
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Sen verran kaipaisin selvennystä, että onko nämä kannen laskun jälkeiset kokeet nyt tehty E85 pelkästään vai jollakin E85/E95 seoksella?
Hannu |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Ihan puhdas E85. Luulen kyllä, että joutuu vaihtaan koko kaasarin hieman paremmin hengittävämpään malliin. Alkaa nuo suuttimet olemaan jo niin tapissa ja vielä katoaa teho keskikierroksilla. Pitää kiihdytyspumpulla herkutella, että lähtee.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Bronco II vm88 2.9i re85 | 1Chevy80 | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 26.04.2012 19:02 |
| M: H3 xenon muunnos sarja *******'MYYTY***** | titanix | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 27.11.2007 19:36 |