![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Tuo Asusin Padphone2 ois relee, mutta miksi sen luurinkin pitää olla noin valtavan kokoinen? Eikö se riitä että se luuri laitetaan siihen tablettiin kiinni niin saa sen ison näytön.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
HTC desire HD on olllut jo muutaman kuukauden päälle kaksi vuotta joka on minun puhelimilleni täysin käsittämätön kestoikä. Pari kertaa ollut huollossa kun ensin bertan sähköjärjestelmän häiriö käräytti usbi laturin ja toisen kerran tiputin rajusti lattialle niin hävis äänet. Kummallakin kertaa mennyt takuuseen ilman mitään ja toisella kertaa vaihtoivat hajonneen sivunapinkin vaikka se oli mekaanisesti hajotettu eikä heikkoutaan antautunut. Kerran tiputin sen lonkerotuoppiin ja kaiutin alkoi pikkasen rätisemään mutta senkin vaihtoivat viimeisessä takuussa. Tälle puhelimelle on jo tullut monta uutta elämää kun on rootattu ja laitettu custom rom sisälle. Aloin jo luulemaan että kohta hankittava uusi malli mutta sitten löyty jellytime rommi joka on kohtuu uusi android jellybean 4.1.2 ja sitäkin päivitetään koko ajan. HTC on kyllä mahtava ja seuraava puhelin on varmasti android mutta merkkiä en tiedä koska esim. samsungilla on aika sieppeitä malleja. Sitä paitsi kauanko lie tällä mennään vielä. Koskaan ole ollut mitään suojia tai kalvoja normi käytössä, ne on ihan turhia. Tallissa sentään on kotelossa ettei metallisälää mene kaiuttimiin ja naarmuta näyttöä. Onhan tossa jo pieniä naarmuja mutta ne näkyy vain kun puhelin ei ole päällä. Samsungin galaxy tai vesitiivis sony voisi olla seuraava malli jos tää hajoaa. Pysyn kaukana suljetuista windows ja iphoneista. Windows puhelia saa töissä rassata tarpeeksi ja esim lumia 920 pyöritellessä ajattelin vaan että on se hyvä kun itsellä on android niin ei tämmösten palikoiden kanssa tarvitse pelata. Sinänsä lumiat on ihan toimivia mutta ihan liian peruspuhelimia nörtille. Ainoa htcn huono ominaisuus on akun kesto mutta se nyt on tehokkaille isonäyttöisille puhelimille aika tyyppillistä.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Tuossa näytön koko asiassa olen kyllä samaa mieltä, mutta vitunkos sille voi että nykytrendi on nyt tämä taulutelkkari kokoluokan näyttö! Nykyinen 4,3" näyttökin tuntuu välillä vähän turhan isolta, mutta eipä se nyt kauhea harppaus ole tästä tuohon viiteen tuumaan.
__________________
-Pauli- |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Odotan innolla sitä 27" näytöllä varustettua puhelinta. Tuleekohan siinä mukana vyölaukku tai kaulaan ripustettava pussi mihin sen voi heittää?
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Nyt tuli ensimmäistä kertaa poitsun Galaxy mini puhelimeen kummallinen vika. Tuli ruudulle herjaa että android järjestelmä ei voi käynnistyä. Ei siitä mihinkään päässyt. Virrat kun otti pois niin samaa teki. Netistä sitten löytyi ohjeet miten luuri resetoidaan nappula yhdistelmillä tehdasasetuksille. Sen myötä lähti tuo rokkaamaan. Broidin Xperia P puhelimelle kävi samanlailla. Mutta sillä ei saa millään näppis yhdistelmällä palautettua järjestelmää vaan se piti viedä huoltoon mikä sitten resetoi järjestelmän.
Mutta melko mielenkiintoisia ominaisuuksia. |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
http://www.theverge.com/2013/1/25/39...zed-smartphone Viimeksi muokannut Ville. : 07.02.2013 12:52 Perustelu: Laitoin linkin vielä |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Tuli tuohon omaan Galaxy S2 luuriin Jelly Bean päivitys, eli android 4.1 päivitys. Hieman muuttui taas tuosta 4.0 versiosta. Todellä ärsyttäviä ohjeita tarjoo vähän väliä. Joka asiasta on ohje, mihin aina klikkaa älä näytä enää. Mutta nyt tuo luuri seuraa silmiä kun lukee esim. nettiä. Silloin se ei sammuta näyttöä. Puhettakin tuo näyttää jonkun verran tajuavan. Käyttöliittymä muuttui ainakin entistä herkummaksi. Virransäästöominaisuuksia tuli lisää. Tiedä sitten tajuaako tuo oikeesti laskea prosessori tehoa? Kameraan päivittyi myös muutama lisäominaisuus. Varmaan jollain toisella kamerasoftalla nekin olisi ollut ennestään. Selain on ainakin nopeempi kuin vanhassa.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Itsellä ollu nyt motola maxx razr defy + jatkajana perhana että oon tyytyväinen ei mitään bugeja akku kestää todella kauan verrattuna muihin 2päivää melko jatkuvaa käyttöä on minusta hyvä ja normaali käyttäjällä veikkaan että 3 päivää kestää hienosti
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
Itse vaihdoin Samsung Galaxy S:n S2:seen. Molemmissa kapuloissa on ollut NoLed ohjelma käytössä. Se näyttää näytöllä vastaamattomat puhelut, viestit ja spostit. Ja niistä saa tarvittaessa muistutuksen käyttöön. Ja tämä toimii edelleen, vaikka tuolla toisin sanotaan.
https://play.google.com/store/apps/d..._term%3Dno+led
__________________
Dodge Ram 2500 SLT 4x4 Reg Cab -95 Gearman, TH-Matic, Sonnax, Hx50 |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Nyt tullu Xcoverista uus malli ennakkomyyntiin: http://www.gigantti.fi/product/puhel...EWSLETTER_VKO9
|
|
#11
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#13
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty HP ipaq 614c Älypuhelin | Finnmerchant | O/M/V Muut | 1 | 27.08.2009 19:24 |