![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Mekaaninen pumppu jo tohon 1.9 tuloillaa. Koitetaa sillä käymää tossa irrallaa, jos toimii ni aletaa suunnittelee adapterin ja vauhtipyörän tekoa. Ilmeisesti pitää vauhtipyörä sorvata kokonaan ite, kun ei oikeen saa järkevää adapteria tehtyä sille. Mitenhän muuten käy, jos vauhtipyörästä tekis vähän painavamman ku 2l-t:n vakio?
__________________
__________________________ "Ne piirtää jol on liituuu!" |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tuolla olis mittoja VW moottorista, Välilaipan tekoon sopivat?
http://pics.tdiclub.com/data/3711/td...wing_small.pdf
__________________
www.classicjeepparts.com |
|
#3
|
||||
|
||||
|
äkkiseltään muistaisin kuulleeni tuosta pumpusta että toimivatten yhteen kun laittaa siihen mekaaniseen pumppuun nestepään tosta sähkömallin pumpusta.. eli esikammiokoneen pumppuun suoraruiskun nestepää.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Huomenna selviää lisää, ku vaihetaa se mekaaninen pumppu...
__________________
__________________________ "Ne piirtää jol on liituuu!" |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Joo, no tänää piti vaihtaa pumppu... Ei ihan menny niinku oli suunniteltu!
![]() Pumppu on kotoisin Ducatosta. Ensinnäki siinä on pienempi akselin kartio, mihin tulee hihnapyörä. Toiseks siinä on keskitys/ohjaus kehä pienempi... Noh, eihän siinä ku purkaa jos ne vois vaihtaa... Ei pysty... ![]() Tulipahan harjoteltua purkamista ja kasaamista, jännä nähä toimiiko ![]() Pitää vissii mennä sorvin ääree tekee holkkia keskitystä varten, ja kattoo mitä sen pyörän kans tekee. Siinä kaikessa vitutuksessa piti sit ihan syystäki jatkaa purkamista ja ottaa pako- ja imusarja pois. Imusarja liotuksee, että saa karstan jotenki pois. Toivottavasti tää vielä iloksi muuttuu
__________________
__________________________ "Ne piirtää jol on liituuu!" |
|
#7
|
||||
|
||||
|
mulla ois yks 1.6D pumppu ja 2.0D pumppu.. vaggilaisiin siis.. voiskohan tota neloskoneen pumppua hyödyntää jos siihen vaihtaa sen tdi pumpun nestepään..?
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
__________________________ "Ne piirtää jol on liituuu!" |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostettu Rc Crawler | Jukkis | O/M/V Muut | 11 | 06.07.2012 06:03 |
| Ostetaan Creepy Crawler | Ram3500 | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 24.04.2012 13:24 |
| Myyty HBX Crawler | kj_temmes | O/M/V Muut | 4 | 19.11.2009 09:47 |
| Myyty ax-10 RC-crawler | Jouni_S | O/M/V Muut | 19 | 12.11.2008 11:52 |
| Myyty Käyttämätön uusi vannesarja TML Rock Crawler 37 musta Toyota 15x10 ET-44 | mikjus | O/M/V Renkaat ja vanteet | 7 | 19.09.2008 07:00 |