![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
sehän heräs henkiin.Ei kilinää eikä kolinaa. Kävi mun mielestä oikein nätisti. Huomenna vesipuoli kasaan ja lisää koekäymistä.
__________________
-MMC- |
|
#2
|
||||
|
||||
kytkentäkaaviota tjs apua ongelmaan
naapurilla on l -200 olikohan se 97vai 98, en muista tarkkaan.
ongelma on ajovalot, lyhyet toimii mut pitkät täysin hukassa ja mittarista lyhyvien ja pitkienvalojen merkkivalot hukassa. on kokeiltu toista valokatkaisiaa ja yksi valorele vaihdettu,sulakkeet yhjiä jne. merkkivalot ja ajovalotkin syttyy kun tarjottiin maata suoraan lampulle oikeeseen napaan. tuossahan on jotenkin maaohjatut valot, + tulee releenkautta lampulle mut miten tuo viiksi ohjaa valoja? onko jossain joku valonvaihtorele tjs? jostain googlella löysin pajerosta juttua et niissä olis joku diodirelejuttu tjs mikä usein häikkää.. ![]() merkkiliike ei ollut antanut kytkentäkaavoja eikä mitään apua muuta kuin auto heille korjattavaksi. ois tarkoitus tuota vielä uudelleen vilkaista mut tuo kytkentäkaavio auttaisi huomattavasti.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Pitääkös toi jäähdytysjärjestelmä ilmata jotenkin?
__________________
-MMC- |
|
#4
|
|||
|
|||
Perälukko L200-99
Mistähän kannattais alottaa vianetsintä, kun tuo perälukko ei kytkeydy päälle? Nappia kun painaa niin valo alkaa vilkkumaan jolloin se ei käsittääkseni kytkeydy. Kun ostin auton parivuottasitten se toimi, mutta ei enää viimetalvena kesällä eikä tänäänkään. Kuulemma pelaa jotenkin alipaineella. Mistähän se pumppu löytyy?
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
kertokaas millaset polttimot on mittaritaulussa? miten se purkautuu?
__________________
-MMC- |
|
#6
|
||||
|
||||
|
kyselyikä
Tarviiko etuakselihässäkkä tiputtaa , kun vaihtaa öljypohjan tiivisteen?
__________________
-MMC- |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Kellään mitään hajua mikä olis sopiva offsetti 15-16" vanteille
ja 31"pyörille autona 2001 L200 mangnumin levikkeillä kun nyt on alla sileet 15"nastapyörät peltivanteillla offsettiä en tiedä mut jää aika törkeesti sisälle noiden levikkeiden kans
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
-20 ja rengas on just magnumi levikkeen sisällä
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5062 | 08.12.2025 16:04 |
| Mitsubishi L200 -91 | veikkaaja | Maasturiprojektit | 8 | 28.01.2012 14:47 |
| Mitsubishi L200 | Jeepp | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 16.03.2011 10:05 |
| Myydään Mitsubishi L200 | JP80 | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 14.09.2010 11:45 |
| M:Mitsubishi L200 -04 4wd | isuzubj | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 01.12.2007 16:38 |