![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Mitään ulosottoja ei tuossa vehkeessä ole. Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Tuolleesti nostelet pyöriä ylös ja katsot sopivankokoisella suoralla levynpalalla tms. kuinka paljon kiertyy vinssin asennuskohdasta runko.
__________________
Jeep ISORY |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Komia vehe, Kannattaa kylläkin hommata reilun kokonen vintturi
Superwinch 18000lbs näyttäs kiskovan 8165kg. Ei omasta mielestä ees pahan hintanen tuolla englannissa,,,,http://www.electricwinchshop.co.uk/w...n-1618300.html
__________________
-Osta japsi ja opit hitsaamaan- |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
ko. vinssin spekseistä:
täydellä rasituksella toisella köyden kierroksella 0.76 metriä minuutissa jos oikein tulkitsin ...
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
HJ61 MMC |
|
#7
|
||||
|
||||
|
eipä siinä olekkaa ku 4,5kw moottori.
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Niinhän tuo näyttää olevan. Välityskin näyttää olevan 346:1. Taitaa nuo kaikki tuon koko- ja hintaluokan vinssit olla aika hitaita täydellä kuormalla. Vaan se olisi pääasia, että vaikka hitaastikin auton saisi irti jumista.
EDIT: Katoin Warnin ja Come-Up:n 15 000 lbs vinssien nopeudet ja ne oli kummatkin täydellä kuormalla 0,8 metriä minuutissa... Viimeksi muokannut vmt : 03.01.2013 23:53 |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Aivan totta. Runvakin on monta kertaa vetäny kuiville suosta, vaikka siinä ny muutaman röökin ehtiikin polttaa. Ei oo kuitenkaan niin kiire tullut, että olis pitäny tupla nopeuksinen ostaa nelinkertaiseen hintaan.
__________________
HJ61 MMC |
![]() |
| Luokat |
| 8.136, fae, maastokuorma-auto, man |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Spider man 4 | SL | Chit-Chat | 1 | 08.08.2007 13:39 |
| Brave man | SamppaFIN | Jokes | 0 | 14.11.2002 17:48 |
| Spider-Man | mikk0 | Movies | 0 | 02.09.2002 22:37 |
| Business man | SamppaFIN | Jokes | 0 | 22.08.2002 14:14 |
| Man with a problem | SamppaFIN | Jokes | 0 | 19.08.2002 17:13 |