![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Aikoinaan tehin tarkempaakin vertailua kun samanlaiseen rautaan asensin useampaa virusten torjuntaa ja silloin totesin että f-secure on hyvä mutta raskas norton internet security on ollut hyvä ja kevyt ohjelma. Norttonin 360 ei kannata sekoittaa siihen internet securityyn, 360 on paljon raskaampi ja siinä on paljon turhaa mukana. Avastiin en ole tutustunut kun luokka kaverini teki päättötyön virustorjunnoista ja oli löytänyt sieltä avastin laki tekstissä kohdan missä käyttäjä lupaa laitteistonsa avastia rahoittavien yritysten mainonnan tarvitsemiin tutkimuksiin tai jotain sinne päin. en ole jälemmin asiaa tutkinut kun olen pitänyt asiaa itsestään selvänä että ei ole olemassa "ilmaisia lounaita". nyt jo pitkään olen käyttänyt microsoftin ei ilmaista vaan käyttöjärjestelmään sisältyvää virusturvaa ihan tyytyväisenä. toki piratismiä en enään jaksa harrastaa ja pornoa harrastan vain makuu huoneessa, niin kone pysyy hyvässä kunnossa.
__________________
! Because earth aint not flat ! Viimeksi muokannut Glutton : 02.01.2013 22:03 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Koitin tota avastia asentaa ja rupes tää vanha kone tökkiin ihan kunnolla ei mennyt edes nettiin ja jos meni niin offipalsta jumahti oikeen kunnolla ja jäi jumitteleen eikä antanut edes sivuja sammuttaa muuten kuin virrat poistamalla.
Taidan tyytyä tähän vanhaan 2002 norttoniin kun silläkin pärjänny. Voihan se olla että mää vaan en osaa. ![]() Juu ja toi norttonikaan ei suostunut poistuun koneesta mitenkään aina jäi jumiin kesken poiston. On nää koneet hienoja.
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Ei antanut poistaa nortonia ja ei antanut asentaa uutta ohjelmaa jolla olisi koneen tutkinut,norton väitti aina että uusi asennusohjelma sisältää viruksen tai että norton sisältää toiminan kannalta tärkeitä osia,winukkaakaan ei saanut asennettua kun porukat oli unohtanut tehdä backup levyn. Lopuksi sain sitten koneelle avastin sisään ja kappas,norton360 oli täynnä saastuneita tiedostoja,eristämisen jälkeen sain sen poistettua ja siihen loppui ostettujen viruskeräilijöiden tukeminen porukoillakin.
__________________
Kasataan pitkillä pulteilla ja isoilla rikoilla. LaMaas ry www.lamaas.fi www.lamaas.1g.fi https://www.facebook.com/LaMaasRy |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kerro mikä ei vituta... miksi on hyvä olla? | FinnDRZ | Chit-Chat | 1829 | 07.01.2013 09:50 |
| kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |
| köyhää vituttaa | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 08.12.2003 10:08 | |
| Elämä vituttaa | mika | Bullshit | 20 | 26.11.2003 11:10 |
| Mua vituttaa | mika | Bullshit | 0 | 01.03.2002 01:47 |