![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
...hytikkaohjaus modissa olisi ollut kiva juttu. no ei sillä ei se auto olis tuohon mennessä valmiskaan.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
pohjanmaan häjyt 1 on ajamas
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Miten ne säännöt nyt sitten virallisesti menevät noiden renkaiden suhteen? Itselläni modi-Pajero johon niitä 35tuumasia ei saa leimattua. Jos kyseisellä keksinnöllä ei saa ajaa siirtymiä kisoissa joissa niitä on niin sitten tämä Päkki-offi jää ihan periatteen vuoksi käymättä.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
päkki offi pitääs olla suljettu kisa ei mitään hätää
|
|
#5
|
|||
|
|||
Tuolla pätee kilpailun säännötLainaus:
![]() Modissa suurin sallittu renkaan halkaisija on 925 mm. Porttaaliakselein suurin sallittu rengaskoko 838mm ![]() Ja kun kyse on suljetulla alueella tapahtuvasta kisasta niin siellä ei leimasäännöt varmaankaan aseta rajoituksia vaan pelkät kisan säännöt!!!!!!!!! |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Itse itseäni lainaten
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
kaikkemme yritetään teherä että homma jatkuis samaten kun tähänkin asti. Nyt siirtokilpiä yritetään järjästää akk:kautta sekä sellaista poikkeuslupaa jossa rekisteriin merkityllä renkaalla ei ole mitään merkitystä eli kilpailu aikana/paikalla saisi käyttää isompia renkaita laillisesti.
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
- Levannon We(l)ho - |
|
#10
|
|||
|
|||
Tuskin se kisa yhtä miestä kaipaa, mutta...
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Jartsa 74 Jos kyseisellä keksinnöllä ei saa ajaa siirtymiä KISOISSA JOISSA NIITÄ ON niin sitten tämä Päkki-offi jää ihan periatteen vuoksi käymättä. Ketähän vastaan tässä oikein protestoidaan eli mitä luulet tällä poisjäännillä voittavasi. Tuskin kisa jää ajamatta vaikka jäisitkin pois Eikä poisjääntisi vaikuta Trafin toimintaan tai sieltä tuleviin määräyksiinkään mitenkään. Pääsisit paljon helpommalla jos rakentasit ajokin sääntöjen mukaiseksi niin ei tarvitse jäädä pois kisoista eikä muulloinkaan tienpäällä jännittää osuuko virkavalta kohdalle ![]()
|
|
#11
|
||||
|
||||
|
ainiin.. Itsekin ootan mielenkiinnolla miten toi rengas homma menee.
|
|
#12
|
|||
|
|||
|
Pyrokraatti taitaa olla uuvessa kupissa mukana kun on noin kovasti puolustelemassa... myö kestetään etempänä tästä röttelöstä. Äänestetään jaloilla siihe asti ennenkuin on joku tolkku ja varmuus tulee sääntöihin.
|
|
#13
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tiellä laillisesti.vahva veikkaukseni on että isommat renkaat tullaan sallimaan siirtymillä kisojen edetessä.jos nyt jää pois, periaatteesta alotuskisasta, saattaapi harmittaa,jos ois kummiski halunna ajaa täyden kauden...ei taida muitakaan kisakokonaisuuksia olla tarjolla?vai |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| finland trophy retro 2012 5-6.10 2012 ILMOITTAUTUMINEN AVATTU !!! | mettäsika | Tapahtumat | 135 | 29.07.2013 18:09 |
| Paratiisi Offi 2012 27-29.4 #Ilmoittautuminen avattu# | oska80 | Tapahtumat | 198 | 25.05.2012 19:20 |
| Uppsala Formula Offroad 19.-20.9 | zazukizazazyy | Tapahtumat | 21 | 28.09.2009 15:58 |
| Lahden LänsiAuton Kevätstartti 19-20.4.2008 | Jeeper | Tapahtumat | 10 | 21.04.2008 07:52 |
| Kesäkilpailu 19-20.08.2005 | ASuur | Tapahtumat | 0 | 31.07.2005 09:32 |