![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
![]()
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Pitkälle puolelle parhaan avun saat tietysti lisävaloilla. Enpä muistakaan onko sulla sellaiset? Jos ei, niin sellaiset keulalle seuraavaksi. Niihin voi sitten ne xenonit laittaa, jos siltä tuntuu.
__________________
HJ61 MMC Viimeksi muokannut ssuvik : 26.11.2012 10:20 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
kyllä normi ballasti menee bilteman umpioon kun pikkuisen jyrsii paria jäykkäriä matalaksi, minulla ei ainakaan ollu lämpöonkelmia tuolla kokoonpanolla.
en kyllä keksi mitään järkevää syytä miksi ballasti pitäisi laittaa erikseen autoon ja alkaa reijittämään umpiota xenonin johdoille. ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Menikö valokuvio minkä näköiseksi? Toi biltsun umpio näyttää etenkin lähialueelle paljon valoa eli ne täytyy suunnata aika pitkälle ainakin mulla. Sit ku saa ne pitkälle suunatuks ja kääntää pikkasen toisen oikeelle ja toisen vasemmalle niin avot! noi on kyllä parhaimmat hintaalaatu suhde valot mitä tiedän. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
tuo on 35w paketti. valokuvio on aika pistemmäinen kuten kuvista näkyy, nuo on tosin ensi testiajolta ja suuntaus pielessä vielä, ja kamera hämää myös. kaikenkaikkiaan olin tyytyväinen viritykseen ja hommaan saman paketin uudelleenkin jos/kun auto vaihtuu sellaiseen johon voi noin isot mötkäleet keulaan ripustaa.
![]() ![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Oliko moni kelvin asteinen toi valon väri? |
#7
|
||||
|
||||
![]()
juu kyllä ne suuntaamalla parani tuosta .
4300k on väri |
#8
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]()
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Unimoggeja ja jutustelua aiheesta | pee | Tekniikka & Jutustelu | 694 | 26.07.2025 22:25 |
Kanadalaisten/Ruotsalaisten jutustelua eräästä c303:sta | Jeeper | Chit-Chat | 12 | 21.12.2008 15:50 |
Jutustelua | Elmo | Jokes | 0 | 21.08.2006 12:33 |
Pieniä huomioita ( jutustelua) | Ex_inkkari | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.09.2004 18:06 |
Mielipide (jutustelua, ei tekniikkaa) | IironSika | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 02.09.2004 20:00 |