![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Ja tota pylpyrähelvetinitsemurha juttua meinasin ehottaa. Mut et sit tapa itteäs. ![]() ![]()
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
otetaaks kisa kummal ekan leimassa? .. eiku siis kunnossa.. eiku..
ähh..just senku muistin et ei tuo pylpyrä hommaka onnistu. kone hallien edustat kummatki täynnä venettä, magirusta ja muuta roinaa.. Ttu!. on tämä ja saatana ku maatilalla on auto ja ei etu kuormain rakvaattoria oo ![]() tarvii ottaa pari ideaa eiköhä se siintä
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Siä kyl taidat sen kilpailun voittaa..
Käyt konnun baaris tarjoomas yhen kierroksen ni tuleehan joku kylänmies sen verran raktoriaa ulkoiluttaa. tai vankilast haet niit puhelinkioskin kokosia rikastuttajia nostamaa käsin sen kopan pois siit..
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Tätä laitettako tuolla aiemmin tarkoitit?? Kierrejouset joka nurkassa. Takana jousien ylä kiinnitykset tuli lattianläpi hytin puolelle ja tankki oli peräkontissa. Kun tuolloin elettiin vielä aika, että jousitustavan muutos ei ollut sallittua, niin sillä oli lehdille kiinnitykset olemassa konttoria varten mut kotiin päästyään ne lehtijouset jäi talliin. Viimeksi kun kuulin kaverista, niin jotain Cumminssia se tähän suunnitteli.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
no just tuo! siitä on jo aikaa ku eka kerran tuon bongasin netissä. jonku kerhon sivuje kautta tais päästä ton hepun rakentelu sivua seuraamaan tai jtn
kyllä on vaan mainio laite!
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Tuo typistetty Jeeppi asustelee isosiskon naapurostossa. Vähä surkeen näkönen kun muutama rengas tyhjänä seisoo pihalla. Cummins tuli takapotkuseen letukkaan. Veikkaisin, että käpy (auton omistaja) ainakin satunnaisesti lueskelee offipalstaa.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kait tästä kilpipeli tulee vai mitä?hyvänkuulosta projektia aina tällaiset joihin liittyy porttaalit ja lyhennys, pistetään seurantaan.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
| KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
| KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
| Bolt on Portal Axle | kippo86 | Linkit | 11 | 19.03.2011 20:30 |
| Gearmaster Portal Axle | Jeeper | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.12.2006 20:02 |