![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
ei olla ei! keskiviikkona mennään kuukaupin sillan kupeeseen inteamin leiriin kasataan siinä porukka kasaan ja otetaan löysät pois samantien siitä sitte torstai aamuna lähdetään vuoksenrantaan päin ajamaan se uusi pätkä minne joppa haluaa mennä mikä löytyi viime retkellä tai sitten ojajärvi/haukkavuorta kohden siellä on pari hyvää pätkää kans.me lähdetään tapsan kanssa todennäköisesti puolilta päivin ajelemaan kohti kouvolan prismaa jossa käydään ruokakaupoilla ja mennään odottelemaan kakea vaalimaalle ja parkkeeraamaan vehkeet aimoannoksen pihaan kunhan se pääsee kans töistä niin tullaan rajasta yli. Kekkuli jos haluat liittyä meidän letkaan niin tule lahteen puolen päivin nurkkiin niin lähdetään soittamaan kohti rajaa hausulilla marssi vauhti kans 70-80km/h.
Viimeksi muokannut _Tero_ : 01.11.2012 08:50 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Töttöröö starttaa joskus 16-17 aikaa Vantaalta. Voi olla et kerkee tulee pimeetä ennen kun ollaan Kuukaupilla.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Nyt olisi toinen teltta webasto ja puolijoukkue teltta mahdollisuus ottaa mukaan jos porukka haluaa???
Me otetaan yksi teltta mukaan ja siellä on täys miehitys jo (tero, kake, toni, jussilainen, salon janne, väihkönen, jussi, tapsa, sanna. Toinen teltta ja webasto(24v) voidaan tuoda kuukaupille mutta sen jälkee joku muu ottaa siitä vastuun, kuljetuksen ja huolehtii teltan pystyyn ja purkuun ja reissun jälkeen huolehtii teltan kuivaksi (VÄLITTÖMÄSTI ja webaston huolto jos uittaa auton mukana kurakossa) lauantai aamuun mennässä tarviaa tietää että otetaanko mukaan koska silloin onnistuu teltan haku muiden osien haun yhteydessä. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
joo ei väliä vaikkei mentäskään kuuritsansuolle, tuli vain mieleen tosta kun oli puhe, että jatketaan siitä minne jäätiin, mutta Joppa taiskin tarkoittaa tuota uutta Luotisuora nimistä pätkää, arvelen , että saattaa tulla ihan hupaisaa temuamista tällä letkalla.
tossa joppa ajaa ekana kyseisellä reitillä, kolmannella autolla oli jo aavistuksen verran enemmän puuhastelua, mutta hyvä pätkä tuo oli kaikenkaikkiaan. http://www.youtube.com/watch?v=p6T-WbxfboI |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Poraruuvi starttaa Vantaa/Tuusulasta n. klo 16
__________________
Ei jäädä tuleen makaamaan, siitä saa haavoja! |
|
#6
|
||||
|
||||
|
eka leiri siis jaakonsaaressa. http://www.karjalankartat.fi/?langua...rs.Layer.WMS_2
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
joo siellä on hyvä' leiri paikka ja puita on kyllä niin paljon kun jaksaa polttaa kunhan jää siihen ylös eikä mene sinne rantaan saakka. (siihen kohti missä inteamillä on ollut leiri paikka johon pähäma tuli silloin jollakin reissulla yöksi samaan leiriin)
. Siinä on hyvää kangas maastoo kunhan ei aja liian pitkälle sitte tulee jo pelto vastaan.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Sen verran on sanaa lainattava. Kaverin kans Svetokorski jätettiin ja olimme mielestämme kartalla , mutta Oltiin menossa mielestämme Lahdenpohjan suuntaan. Sanoin hänelle et nyt ylitettiin Vuoksi? TÄH oletko varma? Ei ole näin isoa jokea ennen tavattu.. Eikun HDJ ympäri ja U-käännös ja kuinka ollakkaan yli oli menty ja taka pakkia ja paperikarttaa selaten tiesafaria ajaen keula kohti Kurkijokea. Tero: Turvallista matkaa Volvolleps..NM : Paperikartalla matkailevat tavaritsit.. Viimeksi muokannut hunter hdj : 03.11.2012 10:25 |
![]() |
| Luokat |
| mudventures, pähäma, venäjä |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| PäHäMa Mudventures 2010 | Eetza | Tapahtumat | 296 | 15.10.2017 09:41 |
| finland trophy retro 2012 5-6.10 2012 ILMOITTAUTUMINEN AVATTU !!! | mettäsika | Tapahtumat | 135 | 29.07.2013 18:09 |
| Suur Maasturite Suvesõit 2012, 05-08.07.2012 | Kynnapas | Tapahtumat | 6 | 23.07.2012 10:13 |
| Pähäma Helatorstain venäjän safari 16 -20.5.2012 | mikjus | Tapahtumat | 166 | 19.06.2012 08:23 |
| Keltala Swampmonster Racing 2012 10h 26.5.2012 | _hornet_ | Tapahtumat | 30 | 01.06.2012 23:11 |