![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() MoggiRamin vanhaa moggiin lokareitten asennusta...
__________________
ei surulla rajaa kun suzukilla ajaa |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Säälistä varmaan
![]()
__________________
Jukka |
#4
|
||||
|
||||
![]() Mistä tiivisteet
Nonnii, tänään purin/peseskelin jarrut mogista ja huomasin että edestä vuotaa navan juuresta oljyä jarruihin en viittinyt purkaa atomeiksi että jää ajokuntoiseksi. Ni oliko jollain tietoa että onko ihan perusstefa vai joku erikoisempi ja mitähän mittoja se sisältää että löytyiskö oman kylän hydrauliikka puodista?? Ja samalla ois kiva tietää mitä öljyä sinne porttaaliboxiin laittaa, tuoksahti ihan tavan peräöljyltä. 421 vm-75 ja valuakselit jos jotain tietoa tarvii
![]() ![]()
__________________
ei surulla rajaa kun suzukilla ajaa |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Portaaleihin GL4 tai GL5 80W(-90). Tiiviste löytyy Tiivistekeskukselta tai Veholta. Oli ainakin aiemmin Tiivistekeskuksen katalookissa sopiva. Nettipojat sanoo, että osta eBaysta halvalla, kaise sitten on halvempi siellä, jos on sopiva ja uskaltaa rahansa siihen arpaan laittaa. Saksalaisista moggitarvikekaupoista löytyy myös.
Jos joskus on vaihdettu stefan sisäpuolen kappale, eli mistä napapultit menee läpi, niin stefan sisäreikä voi olla eri kokoinen eri pyörissä. Tehdas kehitti siihen joskus korjaussarjan, jossa sisälimppu vaihtui vähän eri kokoiseksi ja stefa myös. Mittaamalla selviää. Jos se sisäkappale on kulunut urille, niin sille kannattaisi tehdä jotakin tai vaihtaa ehjä.
__________________
Jukka Viimeksi muokannut JiiPee : 31.08.2012 21:29 |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Ei miule sua tämmösijä kuvija näyttee,Vittu teijjäTapaniKansa!, Nyt käe sylettämmää,..Tuas.
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
Arska vaihtanut Hummerin Moggiin... http://www.iltalehti.fi/autot/2012083016023646_au.shtml
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Jutustelua | Elmo | Jokes | 0 | 21.08.2006 12:33 |
Millaisia Unimoggeja siviilissä ja kilpapuolella | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 28.08.2005 20:23 | |
Mielipide (jutustelua, ei tekniikkaa) | IironSika | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 02.09.2004 20:00 |
M: Ohi aiheesta, mutta... | bj45lava | O/M/V Muut | 0 | 22.02.2004 19:30 |
MM-finaalikuvia, aiheesta ja aiheen vierestä | Laskos | Jalkapallo | 0 | 01.07.2002 13:33 |