![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
isä ja poika ![]() JIIIIIIIIHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU UUUUUUUUUUUUUU UUhhh.... Vittu se on leimattu! ![]() huomautettavaa katastuksessa: kyllä näkee että on nähty vaivaa rakentamisessa ja siisti ku sika pienenä ![]() no oliha siel sanomistaki: toine ajo valo näyttää liia alas ja rek kilven linssi oli tippunu matkalla leimalle+poltin palanu ![]() matkahävittimestä hain narun ja kidan. siin täti ihmetteli et ompa kallis narun pätkä ku oli kirkkaas muovipussis ![]() ![]() ![]() ny sit valmistautuu viron safarille!!! uus big telttaki tuli hankittua ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Onneksi olkoonkilvistä, otan pirkat sille.
![]() Siinä lyövät itä ja länsi kättä, vaikka autojen valmistumisen aikoihin niin ei ollut. Poika kattoo peliä, ja huusi olohuoneesta, että kumpi noista on vanhempi?
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#3
|
||||
|
||||
![]()
hyvä kysymys! jeeppi on 34 vuotta..
![]() ja uaz 24 vuotta eli 78 ja 88 ![]() calmarin laatokka uazi kävi koto maassaan huikalla ja samal otettii yhteis kuva. (EDIT: täälki naututaan pirkkaa ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#4
|
|||
|
|||
![]()
UAZ on -88 eli nuorempi, huomaahan sen naamasta kun on vielä semmosta lapsenomaista pyöreyttä havaittavissa.
|
#5
|
||||
|
||||
![]() ASIAA!
Hienoa jotta kaikki rakentamasi kelpasi kontuurilla.
Eikun usvaa putkeen! t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() vaik kui polkee. täähä vois olla hyväki juttu mut miust tuntuu et kierroksil loppuu soppa keske ku nii aneemine. pitää ina laittaa jenka ruuvvia isommalle ja vähä ruuvvata syöttöä isommalle ![]() ja kylhä siel konttuuril tuli jokune tovi vietettyä.. ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Mitäs virkasetä kikulista virkko?
Peitkös esittelyn? ![]() ![]() ![]()
__________________
Jeep ISORY Viimeksi muokannut KoniJeep : 11.05.2012 22:18 |
#9
|
||||
|
||||
![]()
eihä se huohotin liruta paljookaan
![]() ![]()
__________________
www.wuoksioffroad.com |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Joo ed. T Late iha ite...
... Konetta ahistaa ku siin ei oo tarpeeks syöttöö... Joo mut vierähti kyl muutama tovi konttorilla eikä tarttenu es räpsyttää ripsiä vaik olin henkisesti valmistautunu siihe ni meni läpi ilmanki. Hienoo hienoo Pirkkaa Pirkkaa!!!
__________________
www.wuoksioffroad.com |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
FLAT BED lavan teko Kingcap nissaniin | Rouveri | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 06.10.2010 16:37 |