![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tai josefin kuvan ku länttäis oviin ois vyborkissa mukavata ajella
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#3
|
||||
|
||||
Tähti.
Valkonen tähti konepeltiin ja U.S.A Army tyyliin taakse kirjuutat tietty KETTUTYTÖT ja Late oveen.
On se hieano! t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
|
#4
|
||||
|
||||
|
se on vielä suuri salaisuus mitä tuoho maalataan/tai teipataan lisäks. eli mitään ei oikeestaan oo viel päätetty varmaks asti
kynä ruisku se tuol hyllys vielki kummittelee..![]() keulan pellit ois ny pantu paikalleen. kone peltiin en viel puuttunu ku siihe tulee viel muutoksia kaike laisia töttöröitä pitäs siit läpi tuua.pikkase meinas taas olla hankalaa ku loksut oli vähä vejelly hitsatessa ja puhaltaessa mut ei mahottomia 3cm oli reiät vika paikassa ku alotin sinne kummiki lupsahti ku sai vähä vetoja. penkkejä mallailin kans ja tarvii näköjää siirtää viel taaemmas ainaki kuskin penkkiä. viime kesänä tuntuki et sais olla taaempana ja nyt ku panin kohillee on selkänoja jo melkee seinäs kiinne.lavaki pitäs käyvä kaivaa hangesta ku unohin sen virman pihalle syssyllä ja ny siel on metri lunta ja pyökkäri on tehny lumi työt.. mistä lie lava löytyy ja minkä näkösenä ![]() ja voi hyvänenaikasentää et näyttää koomiselta leima kokosilla kumeilla ku on rock sliderit ja levitetyt kaaret ja näyttää muute siltä et tahtoo/tarttee jostai kerätä pulloja nii paljo et saa hommattua yber leviä kumit. 15,5 tai jotai semmosta.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Tommoset jyräytät oviin
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...VbM4l8NyKdq0Ni |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Sehän oli semmonen kuva kierrossa internetsissä joku aika sitten, jossa oli tyylitelty Urhon kuva kokonaan ruostutetussa opelin(?) konepellissä. Ja joku teksti, ehkä Rust is must. Oli hiano.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jos tol Kekkonen linjalla pitäs mennä niin naurunappulassa on sellanen http://naurunappula.com/390249/kekkonen-2.jpg
Viimeksi muokannut pahapaimen : 24.02.2012 21:15 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
| KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
| KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
| KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
| FLAT BED lavan teko Kingcap nissaniin | Rouveri | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 06.10.2010 16:37 |