![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Helposti, jos se itseäsi arvelluttaa niin laita vähempi ensin. Itsellä oli 8 aikaisemmin ja nyt laitoin 15 niin oli huomattava ero. Tietysti se merkitys korostuu silloin vielä paremmin kun laitat vähän jyrkempää nokkaa ja virtaavampaa imu ja pakopuolta mutta noilla vakio osillakin kyllä jo.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
nii että se ei sitte pala jo enne aikojaa? Ei kauheesti inspiroi venttiilin vaihto operaatiot... 15 jos on ilman alipaineita ni sehä on jo hirveesti eellä ku tuikkaa alipaineet kiinni.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
No enpä ole yhdestäkään toyotan moottorista onnistunut polttamaan venttiileitä, tuolla ennakolla se ei edes potki yhtään takaisin. Kirjan mukaan se taitaa olla10 astetta.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kuulunee isolla vaihteella ylämäessä jos liian aikasella.
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Vitara röpöttää!!! | ippendale | Tekniikka & Jutustelu | 17 | 04.09.2009 18:06 |
| efi range röpöttää | kapparikille | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 09.11.2007 23:04 |