Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 20.04.2004, 20:42
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Jaa'a ei osaa crawling fiiliksistä tosiaan vielä kertoa. Epäilen kyllä pahasti, että renkaat on liian jäykkä runkoiset..... mutta taas toisaalta jos nappuloissa on hyvä kumiseos ja ne elää riittävästi maaston mukaan, niin miks ei ne menis. Muikku tai oikeestaan Mononen ajoi Noormarkun kisan viime syssynä ja ei ne ainakaan missään kohtaa kalliolla kiinni jääny suditteleen. Ei tosin mekään(paitsi yhdellä pätkällä, ku jäi keskeltä mahasta kiinni) ja meillä oli kovahkot Trelleborg Twinit, eli matalaprofiili traktorinkuvio renkaat. Joo oli mini miehillä kyllä sen verran happee kans käytössä, että ei voi paljon ryömimiseen verrata.

Kyllä toi perus TSL jotenki aina tuntuu toimivan suomen oloissa ja kyljen kestävyyttä jos kaipaa renkaalta lisää, niin sit SX mallia alle....ongelmana tosin on kokojen suppeahko valinta.

Minkä kokoista olet miettiny halkaisijaks? Ja meinaaks aikuisten oikeesti enemmän kivi kiipeilyä ajaa, ku muta lammikko/ränni kaasuttelua??

MTRiä tekis mieli testaa itekkin uudestaan, kunhan vaan sais aikaa(eli menee loppu kesään ehkä) ja joku sopiva kallioinen paikka(Raisio, Kulmakorpi, G-69 kalliot, I-Hel UA??). Mietteissä ollu tehdä pieni muotoinen rengas testi kalliolla Alfasterilla (ei pitäis ihan heti vetarit poksua), jossa mukana niitä renkaita, mitä omista nurkista löytyy ja mitä kavereilta sais lainaks.





"SJ410 ja aasi kohtaavat. Aasi kysyy SJ:ltä: Mikä sinä olet?
SJ ylpeänä: Minä olen Maasturi.
Aasi nauraa hulluna ja saa hädintuskin vastattua: No minä olen sitten Hevonen. <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>"

ACN aktiivi.

Edited by - Jare on 20/04/2004 21:46:58

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
O. quatra trackin alipainekello vm79 jeeppiin O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 28.03.2006 20:20
O: 33" Super Swampperit CJ-57 O/M/V Renkaat ja vanteet 0 26.03.2006 17:58
M/V: Super Swampper TSL SX 35 x 15,5 x 15 O/M/V Muut 2 25.01.2005 16:52
M: 37/12,5-15 Super Swamper TSL SSR =250€!! KooPee O/M/V Muut 0 09.02.2004 09:21
M:Super Swamper 34x9.5x15 renkaat tmx50 O/M/V Muut 0 16.08.2003 22:42


Sivu luotu: 05:29 (GMT +2).