![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Nii parasta aikaa oikeusjuttu menossa mulla kun maksoin firmalle tavarat nettikaupan kautta ja ei sit tullu tavaraa kylläkään. Eli ei todellakaan kannata maksaa etukäteen mitään,kellekkään,mitenkään. Jos ei ole munaa kirjoittaa pakettiin lupausta antaa avata pakkausta niin sit on salattavaa. Onneks en menettäny ku 40€ tälle illuminati groupille vai mikä hemmetin elektroni.fi se nt olikaan. Tai joskus eläkepäivinä kait tulee rahaa takas joten ei niihin firmoihinkaan kannata luottaa, kuten tässä mulle kävi. Tilasin abaut 6kk aikaisemmin ihan samanlaisen tuotteen ja ei minkäälaista ongelmaa ollu silloin ni näin se elämä heittelee. Kyllähän tuossa teidän väännössä on parasta palauttaa rahat ja tuote alkuperäisiin asetelmiin ja lopettaa koko homma siihen. Harmillista kun näitä vaan putkahtelee niin muutkin sit kärsii kun luottamus menee molemmin puolin, sekä ostajalta ja kuin myyjältä.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Nii no ukko myi joskus aikoinaan levyleikkurin "suoraan käytöstä" se oli vaan menny rikki siinä viimosessa leikkauksessa :-)
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Liekköhän varmuuden maksimoimista kun maksaa paypallilla joka toimii luottokortilla ![]() Yhden kerran nettiostoksissa häikkää (tuli väärät tavarat), paypal palautti/määräsi palautettavaksi kauppahinnan ja kulut, ja ainakaan vielä ei tavaroita ole kaipailtu takasi Ameriikkaan! |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Itse olen aina avannut paketit ennen lunastusta, matkahuolto ei ole puuttunut asiaan, ei sitä pakettia kannata avata vasta pajalla ja sit ihmetellä ku ei paska käynytkään, tämä teen myös uusille varaosille esim. raidetangonpäät ja tarkistan et kumit on ehjät ym ym...
En osta enää sikaa säkissä. Kerran tein sen virheen toiste en tee. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Itse en myy enää mitään tuntemattomille ilman etumaksua tilille, terveisiä vaan Kissa nimimerkille Peräseinäjoelle.
|
|
#7
|
||||
|
||||
SOVITELKAA ja SOPIKAA
Näitähän sattuu ja tapahtuu, mutta toivottavasti saatte sovittua tämän "pienen" erimielisyyden. Mutta minun mielestä ei tänne kannata tulla ketään syyttelemään, ennekuin asia on käyty loppuun saakka. Olisiko banni paikallaan molemmille, sitä en tiedä, päättäköön moderaattori siitä asiasta, ei ainakaan millään äänestyksellä.
Yksityisten ihmisten välinen riita käsitellään aina raastuvassa tai sovittelumiehen kanssa. Suomessahan on kolme oikeusastetta ja jos nuo käy läpi tässäkin asiassa mikä nyt on meneillään, niin siihen palaa rahaa niin paljon että molemmat saa uudet turbot autoineen. Se että onko kumpikaan menetellyt millään tavoin väärin, sitä miettiköön jokainen omalla tahollaan, eikä tulla tänne oikeutta jakamaan. P.S laitoin jo herneen nenään valmiiksi, jos tulee sanomista.
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tilanne hankaloituu vaan kun asiaa selvittelee äkkiä 50 henkilöä ja niin kuin minä nyt niin viljellään "hyviä" neuvoja.edit: sjeeppi ronkkii herneen pois sieraimesta vaan
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ Viimeksi muokannut Ex_inkkari : 02.01.2012 10:08 |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Juu otetaan, mutta jätän sen tuohon pöydälle, jos tulee käyttöä.
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kynäruiskuosaajia palstalla? | Rekisteröimätön | Chit-Chat | 11 | 19.02.2011 06:21 |
| Lukkoseppää palstalla? | khonkonen | Chit-Chat | 2 | 07.08.2010 11:19 |
| Aprillipila palstalla :) | Morjenz | Chit-Chat | 18 | 02.04.2009 19:37 |
| ongelmia palstalla? | vepele | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 1 | 16.11.2008 21:56 |