Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.12.2011, 20:56
AtteL:n Avatar
AtteL AtteL ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 15.03.08
Sijainti: VALKEALA(kouvola)
Viestit: 850
Perusasetus

En päässy sinne kun piti lähtä mettälle:

Ei tosin harmita yhtään....

__________________
KYM
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 11.12.2011, 18:56
Ande:n Avatar
Ande Ande ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 31.03.06
Sijainti: HUSULA
Viestit: 275
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja AtteL Näytä viesti
En päässy sinne kun piti lähtä mettälle:

Ei tosin harmita yhtään....
Atte perskules, oot sitte pukin petteriporon kaatannu.
__________________
-Rautaa rajan takaa NIVA-
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 11.12.2011, 19:54
fopa:n Avatar
fopa fopa ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 03.04.05
Sijainti: kuusankoski, Finland.
Viestit: 156
Perusasetus

Dodii, käytiin parin auton voimin edustamassa Kymiä Anttolan kisoissa ja mites se menikään...

Menomatka alkoi abaut 5.30-6.00 välisenä aikana, eli pilkkopimeessä.
Ja olihan keli! Aura kuski meinasi että, ei auta autoilijoitten päästä liian helpolla, oli jättänyt semmoisen 5-10 sentin loskakerroksen tielle.
Siis ei saa..na, volkkarin mittaritaulu vilkku kuin jouluvalot koko matkan, kun luistonesto valot välkky. Ylämäessä vauhti tippu jopa alle 60kympin, kun ei ollu pitoo!! No, ihmeen kaupalla siitä luikastelusta selvisimme perille ehjänä.

Bj pois trailerilta ja katsastukseen, josta selvittiin ilman huomautusta ja ei kun odottamaan kisan alkua.

Kisa lähtikin ihan mukavasti liikenteeseen, ajeleimme ilman mitään kiireitä ja huolia, ehdimme yhden herrasmies maasturinkin vetämään yhdestä rinteestä pois.

Rastilla 26 Jarcca sitte esitteli ekan kerran bj nousu halukkuuta ja auto nousi pystyyn takakoukun varaan pikku kinkamassa.
Porukka lähistöllä rupesi hihkumaan jotain kuvista ja ei saa auto siirtää ennen kuin saa kamerat paikalle.
Toisen kerran bj nosti pikkasen tassuja, olikohan se rasti 02?

Sitte rastille 38. Isojen lohkareitten peittämä rinne, ajamalla jonkin matkaa, loppu vinssaamalla. Kuvan oton jälkeen huhuiltiin, että naru irti vaan, eihän sitä alaspäin mentäess tarvi, eihän??


Näin jälkiviisaana, olis tarvinnu.

Taaksepäin mennessä bj töppäsi pikkasen kiveen ja keula lähti nousemaan perän yli. Sami yritti vielä napata raidetangosta kiinni, mutta myöhästy hitusen. Siitä sitte Jarcca bj:n kanssa pyörähti suorinvartaloin katolleen, siiitä kupeellellen ja vielä kerran renkailleen. Sitä mä pikkasen kummastelen, missä kohtaa se keula muutti sen suunnan sinne tulosuuntaan??

Nimittäin kun, rytinä ja pauke loppui, niin Jarcca istui autossa tiukka ote ratista, koneet käynnissä, keula menosuuntaan ja ei ku jatkamaan.

Kaiken tämän jälkeen tuntui kyllä ihan hienolta se modin 3:s tila
Aika pienillä? vaurioilla selvittiin, etenkin ajattelee minkä kokoisia kiviä paikassa oli ja ettei kukaan loukkaantunut, on pääasia.

Olihan päätös Offroad kaudelle 2011, katsotaan mitä vuosi 2012 tuo tullessaan.
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 11.12.2011, 22:25
Jp:n Avatar
Jp Jp ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 14.08.03
Sijainti: KSNK
Viestit: 932
Perusasetus

Oli tosiaan ihan hyvä päätös kaudelle. Melko hauska oli ajella, ja pääsi kokeilemaan nyt ensimmäistä kertaa kuuluisia boggereita, no sanotaanko että ei ne nyt ainakaan huonommat ole kuin creepyt. Tosin hieman joutu jumppaamaan takarenkaiden kanssa kun ei kehät pitänyt ilmaa, ja taidettiin laittaa rengas takasin vanteelle vain 5 kertaa. Sitten vasen eturengas otti käännettäessä kiinni etujouseen kun riippu oli poikki, ja luulen että siitä ainakin osittain johtuen pamahti siinä n. 4 tunnin jälkeen napalukon pultit poikki ja meno muuttui vajaa vetoiseksi. Loppuaika ajeltiin sitten turistina ja haettiin vain muutama rasti.

Täytyy kans sanoa tosta ajokelistä että toivottavasti ei koskaa enää tarvi ajaa tollasessa kelissä, ainakaan tällä yhdistelmällä. Meinaa olla hartiat hieman jumissa kun jännittänyt ajamista koko päivän. No onneksi ei käynny mitään.

Nyt olisi tarkotus laittaa hiluxi osittain lihoiksi tallin uumeniin ja jso vaan kerkeää niin huhtikuun aikana takasin ulos...
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 16.12.2011, 21:56
Ticru:n Avatar
Ticru Ticru ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 03.12.07
Sijainti: Kouvola Valkeala, Finland.
Viestit: 256
Perusasetus

Jässäriä...


Heippa... Jäsenmaksut on nyt laitettu sähköpostilla kaikille niille kenen osoitteet mulla oli jäljellä, eli ne keltä jäsenmaksu puuttuu ja kokee haluavansa jäseneksi tai olen unohtanut jonkun listasta, niin laittakaahan vaikka privana viestiä mulle sähköpostiosoitteenne.
__________________
Kolmosen mäki... KYM#3
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 23.12.2011, 17:22
karvanoppa:n Avatar
karvanoppa karvanoppa ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 13.05.07
Sijainti: Pilkanmaa
Viestit: 2.294
Perusasetus

Jouluja kaikille ja olisiko innokkaita puutalkoilijoita peuhulle 7.1.2012? jotain sellaistahan me suunniteltii että pitäisi toteuttaa.
__________________
KYM#5
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 25.12.2011, 20:02
Jp:n Avatar
Jp Jp ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 14.08.03
Sijainti: KSNK
Viestit: 932
Perusasetus

Juu Joulut vaan kaikille näin päivän myöhässä, mutta puutalkoista sen verran että saattaa olla menoa tuona vkonloppuna, mutta jos ei, niin sitten mukana.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
PäHäMa/Maasturistit Merrasmäki 10.11.2007 Jeeper Tapahtumat 8 11.11.2007 15:12


Sivu luotu: 06:58 (GMT +2).