Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.12.2011, 00:05
Nuhapumppu:n Avatar
Nuhapumppu Nuhapumppu ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 21.08.10
Sijainti: MUHOS
Viestit: 1.777
Perusasetus

Tällainen kysymys tuli panssareista mieleen,että miten olette toteuttaneet tankin panssaroinnin kiinnityksen jos sellaisen olette tehneet?
Itselle pitäis pajeroon moinen tekaista kun tuo tankki roikkuu niin alhaalla, katselin jo tuon Kelaperseen topicin läpi mutta siinä ei ollut puhetta kuinka tankin panssari tulee kiinni ja käyttäjän viimeinen aktiviteetti on ollut 08 eli ei mahda paljoa enää foorumilla pyöriä.
Itse miettinyt että jos tekisi jostain 3-4mm raudasta tuon ja laittais kiinni tankin kiinnityspisteisiin,onko tyhmä idea?


Viimeksi muokannut Nuhapumppu : 06.12.2011 00:11
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 07.12.2011, 08:20
Lehis:n Avatar
Lehis Lehis ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 07.03.07
Sijainti: Imatra
Viestit: 1.628
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nuhapumppu Näytä viesti
Itse miettinyt että jos tekisi jostain 3-4mm raudasta tuon ja laittais kiinni tankin kiinnityspisteisiin,onko tyhmä idea?
En nyt muista miten pajerossa tankin kiinnitys on...mutta sj:ssä oli panssari etureunastaan tankin kiinnikkeissä ja takaa runkoon hitsatuissa lapuissa. Ainevahvuus tais olla se 3mm ja ippe mallihan se oli. Tämänhetkinen pikaversio on sitten ainoastaan kiinni alkuperäisissä kiinnikkeissä, toistaiseksi pysynyt paikallaan..ja taint tuo muutaman tärskynkin jo saaha (: 5mm levystä askartelin ja päädyt jätin auki, jotta saap pestyä sonnat pois välistä...lisä boonuksena kun on helppo irroittaa ja laittaa paikalleen, niin oli melkein "mukava" safarilla ihmetellä toimimatonta pentsiini pumppua. Niin ja edelleen kääpiö auto, eli vitara.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään panssari maasTOIJOTA O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 20.10.2010 21:21
panssari rocky86 Tekniikka & Jutustelu 0 02.04.2009 21:57
Panssari. LC Micco Chit-Chat 4 07.04.2007 08:26
BJ:n panssari... Ippe911 O/M/V Muut 4 16.10.2004 09:34
BJ 40 pohja panssari Tekniikka & Jutustelu 4 16.03.2004 18:35


Sivu luotu: 19:52 (GMT +2).