![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() renkaiden painotusKuis se on poijjaat ja tytöt että onko se toimiva systeemi heittää renkaan sisään klykoolia. Painottaako se renkaat. Ei millään jaksais vanhoja kuluneita renkaita viedä mihinkään painotukseen ja arvata saattaa että ne pikkasen voi puistaa ilman sitä. renkaat on 31*10.5*15 bf:n at:t. Ku hiekkaa kostuu ja paakkuuntuu ja voi pakkasilla olla aika ei toimiva ja niitä softis kuuliakaan ei hyllyssä ole niin mietin et toimiikö jos vettä laittaa. Siis klykoolia. Ja minkäverran sitä laitetaan sinne?
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Ison rapakon takanahan laittavat pakkasnestettä ja kuulia ja väittävät toimivan.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Hyvin on toiminut pelkät kuulat, kesät talvet jo muutaman vuoden...
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Laita sataviiskymmentä grammaa glykoolia kokeeksi per rengas. Helpompi lisätä kuin vähentää. Itelle laitoin 300g kuulia 35x15,5 renkaisiin. ennen ollut hiekka joka joskus jumii venttiiliin maastopaineille puottaessa.
__________________
-Jyrki- Tietä käyden tien on vanki
Vapaa on vain umpihanki (A.H.) |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Joo kiitti pitääpä kokeilla. 60km/h kesti ajaa ainakin eikä pahasti puistanut mutta peilistä näkee että taka ratas puistaa että sille voi joutua tekeen jotain muutakin. vaikka ei mun tietääkseni pitäis olla kiero vanne mut sen näkee ku laittaa vapaana pyöriin.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Melko ylläri seuraavalle renkaanvaihtajalle kun pärskäsee rengaskoneen päälle glygolit. No, kukin tyylillään...
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Renkaiden koosta | Jontte74 | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 19.06.2011 22:58 |
isojen gummien painotus? | ärjy | Tekniikka & Jutustelu | 34 | 09.02.2010 15:21 |
Renkaiden pehmittäminen | sakari65 | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 02.03.2009 09:21 |
Renkaiden ilmanvaihto! | piparix | Chit-Chat | 1 | 01.02.2007 17:02 |
Renkaiden kylkisuojaus | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 28.05.2005 09:10 |