![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() terveee. käytiin kulmakorvessa tällä hanipöö kulta mussukalla. 3h ajettii ja yhessä lutakossa rupes pikkase pupeltamaa et ois vettä saanu mut rupeski pelittämään. no ajettii makkaralle ja siintä ei sit enää tartannukkaa. pensa hais eli kipinä hukassa. otin kopan auki ja kannessa ei ollu es paljoo märkää ![]() nii korventi puolan. uus hajettii mut sit todettii et samassa on hajonnu se mokkula jakajan sisältä, se konden-anaali-aattori-laattori. sitähä ei tietty ollu mukana ku eipä oo ennekä hajonnu ![]() hinattii auto shellin kylmä asemalle parkkii ja pummattii kyyti johokki abs asemalle mis ootettii kyytiä N: 5h. .. ![]() ![]() loppuje lopuks kaik hyvi ja oli hauskaa! i vill pi päk in pulmakorpi! seuraavalla kerralla onki sit jäykät tulpanjohot koneessa ku lähetää ajelee ![]() ja pakko kait se on joku ajelu järjestää tääl "omilla"mailla ni tarvi lähtee autoo lähtee hajottaa aina kauhian kauas ![]() vielä pari huippu laadukasta pikseli mössöä: täs se imas veet sinne. jakaja on kummiski tuos etu fillarin tasalla koneen kupeessa. ja juu ei oo eristetty millään. siihen nähen hyvihä tuo kulki ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#2
|
||||
|
||||
![]()
kondenlaattorin tilalle käy hetkellisesti peruna
![]()
__________________
"Mä oon niin mahrottoma hämmästyny...mä oon ku klapil päähä lyäty" Kohta huomaat, että "meissä kaikissa asuu pieni mersu". kultapossukerho |
#3
|
||||
|
||||
![]()
uskonha mie!
![]() ![]() ![]() Calmari ehotti jo et laittas varuiks vaurio värähteliän ![]() tänää lyllersin auton alla vähäsen ja iha hyvä et tuli panssaroitua vihdoin tuo pohja. on tullu otettua hiukka kontaktia. ja viel vakio auto reitillä? (Edit: unehtu mainita et painelaakeriki taitaa vikistä viimesiään. hittoku ei muista et oliko rasvattava? no pitää se vaihtaa uutee enneku kokonaa porsii)
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability Viimeksi muokannut young n dum : 09.10.2011 19:53 |
#4
|
|||
|
|||
![]() Eli se oli sittenkin
Jaahas se oli sit se konkka jota jo eppäilin siin nuotiolla ennen lähtöä...
|
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
mites muute tuon jakajan uitto kestävyyttä vois lisätä? tuubi saniteetti silikoonia ja menoks vai onks parempia iteoita? viron reissulla survoin jakajan päälle rimin muovikassin ja se pelas sillo hetken ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Ylipaineistus.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability Viimeksi muokannut young n dum : 10.10.2011 21:37 |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kuvista päätellen on tapahtunut vakava eksyminen tai harhaanajo vakioreiteiltä.
![]() ONROAD Lainaus:
|
#9
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
ei myö eksytty. oisha niitä "pahoja"paikkoja voinu kait kierrelläkki mut mitäs jännää siinä on?? vakio auto reitti sen takia ku mein henk koht opas sano et nää on vakio auto reittejä.? not sou ever hirmu kivaa oli ![]() kävin äske tilaamas sen käikäleen. jakajaan uus pelti pohja mis kiinni kovaks keitetty peruna ja pätkä johtoa. 36e. 79-90vm kutos koneisiin jeeppeihin sekä foordeihin < hyi yök ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#10
|
|||
|
|||
![]()
[QUOTE=young n dum;806987]terveee.
käytiin kulmakorvessa tällä hanipöö kulta mussukalla. 3h ajettii ja yhessä lutakossa rupes pikkase pupeltamaa et ois vettä saanu mut rupeski pelittämään. no ajettii makkaralle ja siintä ei sit enää tartannukkaa. pensa hais eli kipinä hukassa. hinattii auto shellin kylmä asemalle parkkii ja pummattii kyyti johokki abs asemalle mis ootettii kyytiä N: 5h. .. ![]() ![]() Kannattaa olla tarkkana mitä palstalla kirjottaa, näkyy Räsäsen Paulakin lukevan palstaa kun on huomannu ton ylläolevan tekstin, aikoo meinaan siirtää Joutsenon vastaanotto keskuksen Konnunsuolle niin johan alkaa olemaan teilläkin mustaa miestä raitilla. ![]() |
#11
|
||||
|
||||
![]()
ai perkule pääsit kuittaamaan!!!
![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#12
|
||||
|
||||
![]()
Saattaa konnunsuon paarin asiakaskunta pikkasen muuttua.
![]() Vai vieläkö se on pystyssä, Muutama kesä aikaa kun käyny sukulaisissa siinä suon kupeella.
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
#13
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() tuuha käymää kahvilla mein tallilla ku meet sukuloimaan ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#14
|
|||
|
|||
![]()
Nyt selvis tää viimeaikasen rakentelutarmon perimmäinen syy :-)
|
#15
|
||||
|
||||
![]()
koska nää kuvat liittyy lähes aukottomasti tähän Jeeppiin laitan nää näytille.
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() xj:llä nyppäsin. sen verta et tuntu et kiristy ja sit lörpähti koko laitos. entisistä vetokoukun raudoista oli roppu kiinne.. iha ekan iteksee taituroin hinaamalla yhen varaosa raadon pois tallista ja meinasin caddyn ottaa sulamaan ku näyttäs olevan yllättäen jtn Jeep sälää lavalla ni ois sit saanu ton vihreen sisälle. LUNTA vaan on viel vitusti ja paljon just sen oven eessä mist jeeppi pitäs hinata ulos.. ![]() täs kuussa jos ton sais leimattua sais vuoden puheaikaa . ja sit unohtaa kaik muut rojektit ruostumaa pitki pihoja..? tod näk ![]() mätää siin ei oo onneks ![]() - kadonnu kipinä ettiä - jotku 35" kumit ettiä - iskarit - jarrut herkistellä - jotai pientä sähkö hommelia ei ois paljoo mut täysin toivoton rojekti ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
KeTTu TyTöT : 6X6 V8 DIESEL | young n dum | Maasturiprojektit | 68 | 30.12.2014 05:04 |
KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
KeTTu TyTöT : DATSUN Princess cab | young n dum | Maasturiprojektit | 39 | 20.05.2013 08:13 |
KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |