![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
http://www.masinistit.com/viewtopic....0b0b23b3eed396 Tuolla tuo tokapostaus sanoo että on pyörittänyt alimmaista ruuvia, eli ilmeisesti tuota full-load stoppia. Joku viisas vois vielä varmistaa että kumpi noista ruuvista on nyt sit se oikea. Löytyy muuten googlella paremmin juttua kun hakee "bosch rsv", eikä millään pumpun tyypillä. Pumput on pumppuja ja säätimet säätimiä.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
joo kyllä se varmaan on toi full load stop
vittukun osais paremmin englantii niin kaikki ois helpompaa ei noista kääntäjistäkään ole mitään apua
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Sama vika Rahikaisella. Olis vissii edes joskus kuunnella Enkun tunnilla... No eipä se oikee tunnu jäävän vieläkää päähän, vaikka vähän yrittäiski.
Mutta joo, näillä mennää, ja tosta full load stopista on alotetaa. Saa nähä että koska ehtii. Laitan kyllä het juttua kuin käy. Mut uskaltaakohan sitä vähän käyttää ilman öljyjä? Vai pitääkö aina laskee öljyt eka pumppuu, ja sit testing?
__________________
__________________________ "Ne piirtää jol on liituuu!" |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty nuffield universal four | hj | O/M/V Muut | 0 | 18.11.2010 19:27 |
| Speed Motor Circus | lantikka | Tapahtumat | 29 | 12.04.2010 19:33 |
| Blower motor | MakeO | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 17.09.2005 15:10 |
| Shift motor? | Moparmies | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.08.2005 21:08 |
| CANAL MOTOR | jeeppi-eki | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 09.06.2004 22:09 |