![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Jakolaatikko tai etuvetarin ristikko antautuu kohta, ihan vaan villinä veikkauksena.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Villeä kompaten veikkaisin vetarin ristikon antautumisen ensiääniä. Jakolaatikkokin voi paukkua jos on löysä ketju ja hyppii hampaitten yli. Mutta se on kyllä sitten todella selvä pauke.
Toisaalta voi olla niinkin simppeli juttu kuin takakardaanin ristikko pitää meteliä axle wrapin takia. En nyt kattonut topikkia läpi enkä todellakaan muista, mutta oliko tässä kokonaan uudet jousipakat takana, vai vain lisälehti alkuperäisessä pakassa? Jos on jälkimmäinen, niin akseli elää enemmän kuin todennäköisesti pahemmassa paikassa vedättäessä. Siihen vielä lisäksi jos ei ole SYE- kittiä ja tuplaristikkokardaania niin soppa on valmis ![]() edit: Tosin traction bar olisi kova sana tässäkin vermeessä, pääsee sinällään vähemmällä kuin että alkaa vaihtamaan kaikkea mahdollista..
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty "kaki" Cherokee | kaistapää | O/M/V Ajoneuvot | 8 | 16.07.2011 08:02 |
| Sj 410 (Nippon) myyty uuteen kotiin | MikkoS | Maasturiprojektit | 100 | 16.02.2011 23:06 |
| USA:n talous nousuun sotilasajoneuvotuotannolla? | Urbancityboy | Chit-Chat | 3 | 06.11.2009 23:11 |
| Kesäksi uuteen kotiin. Just joo... | Aku | Chit-Chat | 20 | 29.05.2007 21:41 |
| Pörssikurssit ylös - Suomi nousuun! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 27.08.2003 09:00 |