![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Hamaas:n porukoilla uutta ranta muotia
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kisatoimistossa on ihanan rauhallista. Mitään ihmeempää ei ole kuulunut, Oksasen Miika tekee tossa kallionkielekkeellä vinssiremonttia toista kertaa, nyt vaan on paskana sekä etu- että takavinssi. Kitkamet 1 ja 2 pesivät autojensa moottorit saarirasteilla ja Harbor Cruiserssit rikkoivat jo toisen jännitteensäätäjan lainatoyotasta. Kumma juttu sillä itte en ole saanut rikottua kun yhden samaisesta autosta neljän vuoden aikana.
Alueella 1 on hirvikärpäsiä runsaasti. T: Kisakeskus, Jussi & Mylppy |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Missä ne ypyrit luuraa ?! onk ne taas yhden pysähdyksen taktiikalla ku ei kuulu miten menee ?
täältä kotoo muksujen kanssa huutelee, ja koittaa välillä romuja kuntoon.. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Nonniin, Keltalan kahlaajat tiputti sitten autonsa samalta kielekkeeltä jossa Pyykkipojalla oli parkkipaikka
Edit: Todistusaineisto Viimeksi muokannut H&K : 27.08.2011 16:24 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Kaksi tiimiä on jättänyt leikin kesken. Hamaas 3 ei saanut uiton jälkeen mootoriin öljynpaineita vaikka vaihtoivat öljyt useaan kertaan. RAJAKAlla oli paljon murheita, viimeisenä räjähti ohjaustehostin ja sen säiliö.
Kisakeskuksen rasteilla tällä hetkellä LalliBJ vetää keltalan kahlaajia pois louhikosta. Muutama Kuva: Jounillla on selkeesti jotain asiaa Bluevan kävi kattomassa Kitkametin touhuja saaristossa T: Kisatoimisto Viimeksi muokannut H&K : 27.08.2011 16:47 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Tuliko keltalan kahlaajille henkilö vahinkoa?
toivottavasti ei... |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ei tainnut tulla juuri muita vahinkoja kuin maineen kasvu ja kunnian meno.
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
OffroadJouni tuossa pääsi näköjään jatkamaan matkaa. Lintutornia tuossa starttaillaan alueen keskellä. Harvemmin on varmasti näin monilukuista parvea katselijoita auton remonttia kommentoimassa:)
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Team Offipalsta katkasi just kardaanin kisakeskuksen vieressä. Pernajan maastosienestäjien suzukissa on ylimääräisiä joustoja, jotain repesi taka-akselilta. Autot on nyt rampoina tossa vierekkäin.
T: Kisakeskus |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Edustavan kuvan olet saanut otettua.
![]() Kiitokset Team Offipalsta.COMilta kisan järjestäjille. Järjestelyt toimivat moitteetta ja ajettavissa riitti haastetta. Simpalle kiitos vinssipisteenä toimimisesta siinä yleisörastilla. Kiitokset myös koko tiimille: Pikku-Pepelle, Landylle, Kuningaskulkurille ja Tanjalle. Tavoitteena oli pitää Ypyrin ylittäjät takana sijoituksessa mutta suunnitelma alkoi tökkimään heti ensimmäiselllä pätkällä ja lopulta tehtiin remonttia useampaan paikkaan kun ikinä aikaisemmin kisoissa: Takavinssin moottorin siirtäminen etuvinssiin, varanvinssi asentaminen taakse ja solenoidiboxin uudelleenjohdotus, taka-akselin nelilinkin kiinnikkeiden hitsaaminen, takakardaanin niputtaminen pari kertaa, raidetangon oikaisu, jarruputkien uudelleenmuotoilu, ohjaustehostimen öljyjen lisääminen, etuperän öljyjen vaihtaminen, sähköflektin anturin ohittaminen, jarruletkun kiinnittäminen takasatulaan ja jarrunesteiden lisääminen. Lisäksi kameran tarkennus lopetti toiminnan ja suunnistuskonekin pimeni. Niin ja lisäksi itse sain mutaköntin silmään niin että kisan jälkeen oli lääkäriin lähtö lähellä. Taitaa tulla jännä finaali Himalajaan. |
|
#11
|
||||
|
||||
|
Team Rottanaama kiittää kaikkia tapahtuman järjestämiseen osallistuneita henkilöitä sekä kanssa kilpailijoita.
|
|
#12
|
||||
|
||||
Kiitokset HaMaasin porukoiltakin!
Eli kiitokset kaikille kisatalkoisiin osallistuneille!
Mein kisahan ei kauaa kestäny kun konstit loppui öljynpaineiden löytämiseksi! Siellä Esan spesiaali rasteilla saaristossa temuttiin pari tuntia huonolla menestyksellä! Tais hävitä WV:stä laakerit tai öljypumppu meni sohloks! Tässä malliks yks rastikuvat ja rohviilissa syksyn bikini muotia lisää! Tälläkin rastilla käytiin varmuuden vuoks kahteen kertaan kun kamera kyykkäs ja jouduin alustamaan kortin! Itsehän en voinut osallistua noihin uimis hommiin kun oli kamera taskussa ![]()
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| PRO-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 0 | 21.06.2011 10:22 |
| Korvenvuori 28.5.2011 | BJ700 | Tapahtumat | 7 | 26.05.2011 19:01 |
| 4x4 maailma 1/2011 | myllis | Tekniikka & Jutustelu | 111 | 11.04.2011 20:00 |
| Pro-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 1 | 05.04.2011 17:44 |
| TuRaOffi | Tapahtumat | 267 | 27.07.2010 22:12 | |