![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Mä voin vaihtaa luokkaa jos joku lainaa isommat pyörät.. ..Suikassa on ollu 38" ground hawkit joten jos löytyy esmes 37" pökkyrät tms niin pistetään alle ja koitetaan.. Kyyti suikalle periaatteessa olis kunhan selkä vielä asettuu lauantaiksi niin vot.
__________________
Broken Back Team #1 |
|
#2
|
|||
|
|||
Lisätty tarkentavia tietoja ajo-ohjeeseen
Jotkin navikaattoriohjelmat vaativat paikkakunnan nimeksi Rutava Vampulan sijaan. Katuosoitteen pysyessä samana. Tuota alkuosan ohjetta laatiessani en muistanut tätä.
Nyt olen lisännyt alkuosan ajo-ohjeeseen nämä tiedot sekä koordinaatit heille jotka ovat enemmän suunnistus henkisempiä. Äskettäin varikkoalueelle saapui ensimmäinen ajoneuvo odottelemaan huomista koitosta. Tarkkaa lukumäärää osallistujista en taida enää tietääkään, sillä muutamat ovat soitelleet suoraan Ossille. Mutta tämähän ei ole mikään virallinen tapahtuma, joten kirjanpito osallistujista ei ole niin pikkutarkkaa.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Onko mitään arviota mihin kellonlyömään asti ajoa.
Pittää työmaalle vääntäytyä aamuvuoroon ja jos vielä sen jälkeen kipittäis Ossilandiaan.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Nokian gps löysi perille kun osoite kaupungiksi merkkasi Huittisen.
Eli enää tarvii saada rottelo huomenna käymään.. ![]() Kait avokypärä mallia lidl/motonet kelpaa apparille?
__________________
Broken Back Team #1 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Ei pääse edes kattelee ku tarvii mennä iltaan töihin.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Ajot saavat kestää ilta kello kuuteen asti. Se miten kauan käytännössä ajellaan, ei ole tiedossa. Soittamalla huomenna Ossin kännykkään ja kysymällä reaaliaikaista tietoa, voisi olla hyvä idea jos aikoo saapua myöhemmin.
Tuo oli kyllä yllätys että Huittinen kelpasi navikaattoriin paikkakunnan nimeksi ja vielä sen tiedon avulla löysi perille. Mutta Vampulahan on nykyään pelkkä Huittisten kaupungin kylänosa. Sen vuoksi nämä kuntaliitokset ovat ikäviä, kun karttaohjelmat eivät aina ole ajan tasalla.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tulossa keltaisten liivien kanssa toimitsija/tuomarointihommiin heti kymmenen jälkeen
![]() Käyn matkalla vaan ensin ostoksilla Oksasen valinnassa Tornipajalla. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| LADOGA 2011 | Rekisteröimätön | Tapahtumat | 233 | 21.12.2011 17:30 |
| 4x4 maailma 1/2011 | myllis | Tekniikka & Jutustelu | 111 | 11.04.2011 20:00 |
| Pro-X 2011 | myllis | Tapahtumat | 1 | 05.04.2011 17:44 |
| MMC:n ajopäivä 26 . 2 - 2011 | TOHJ61 | Tapahtumat | 15 | 02.03.2011 08:38 |
| Ostetaan Scalextric radan osia | timmy | O/M/V Muut | 1 | 05.07.2010 09:09 |