![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
palkiksi oon laittanu 50x100 ja nyt tuli 4mm seinällä mutta 3 riittää kyllä. Rälläkällä 1 cm pokkauksen alta oon leikannu vanhat pois. Helman takaosan oon lyhentäny sillein että sen saa hitsattua palkin kulmaan kiinni. Kuskin puolella saattaa mennä nopeusmittarin vaijeri ja sisävalonjohto.
__________________
Suzuki sj 413 lwb short Toyota Hilux -88 -ex- Suzuki sj 413 lwb 1.6 td -ex- -MMC- |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Toi runkkupalleroon tehty versio tuntui kestävän aikamoista moukkua ja oli suhteellisen helppo toteuttaa, joskin hieman kannattaisi ehkä hifistellä/suunnitella jos siistin haluaa. on myös hieman matalampi kuin palkki.
__________________
Horsepower and Drag Racing www.facebook.com/FunJamRacing Ajoneuvojen loppukäyttäjä.. Heppatytön Hodari: HDJ -90, Emännän kauppakassi Rotkelo: Ramcharger -80 , bulevardisportti. HillCruiser: Hilux - 83, vaiheessa (väliaikaisvainaa) Valppivanhus: -64 avo safarointi väline (väliaikaisvainaa) Lehmä: Trailduster -76 Exiä C306:Kuorkkikrossivoittaja Protector: Avoläjä TuninkiBertta: -80 Pätkis: pätkäpatrolli -82 Urbo HJ Runkkupallero: Takapihalle raiskattu Pahero Esory |
![]() |
| Luokat |
| helmapalkki, helmat |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Helmapalkit | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 05.04.2009 09:54 | |
| Rangen helmapalkit | Sami72 | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 14.08.2008 15:58 |
| m:siirtorenkaat susukiin | jtj | O/M/V Renkaat ja vanteet | 2 | 20.05.2008 14:56 |
| Helmapalkit | jussi83 | Chit-Chat | 15 | 21.03.2007 20:45 |
| O: Iskarit susukiin | las-c | O/M/V Muut | 0 | 06.04.2005 15:51 |